Goldman Sachs yöneticisinin Dogecoin servetini kazandıktan sonra işten ayrıldığı bildirildi

Goldman Sachs yöneticisinin Dogecoin servetini kazandıktan sonra işten ayrıldığı bildirildi

- in Kripto Para Haberleri
18
0

Londra’daki bankacılık devi Goldman Sachs’ın kıdemli bir yöneticisinin, meme tabanlı bir kripto para birimi olan Dogecoin’de (DOGE) servet kazandıktan sonra şirketten ayrıldığı bildirildi.

The Guardian Salı günü, Goldman Sachs’ın eski genel müdürü ve yükselen piyasa satışları başkanı Aziz McMahon’un, iddiaya göre DOGE holdinglerinden büyük kazançlar elde ettikten sonra yatırım bankasından istifa ettiğini bildirdi.

Raporlar McMahon’un Dogecoin holdinglerinden ne kadar para kazandığını tam olarak belirtmese de, kaynaklar bunun önemli bir meblağ olduğunu iddia ederek, DOGE’nin bu yıl% 1000’in üzerinde değer artışı sağladığını belirtti.

Kaynaklara göre, finans uzmanı kişisel bir hesap kullanarak kripto para yatırımı yapıyordu ve Goldman Sachs için kripto para ticareti yapmıyordu.

McMahon, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Dogecoin, ilgili internet arama sorgularının sayısında en büyük kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) geride bırakarak son zamanlarda defalarca önemli kilometre taşlarını kaydetti. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, 2021’in başından bu yana Dogecoin, en hızlı büyüyen dijital para birimi olarak ortaya çıktı ve bugüne kadar% 13.500’e varan büyüme kaydederek, sadece 0,005 $ ‘dan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,68 $’ a yükseldi .

Yılbaşından bugüne Dogecoin fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

2013 yılında IBM yazılım mühendisi Billy Markus ve Adobe mühendisi Jackson Palmer tarafından piyasaya sürülen Dogecoin, Shiba Inu içeren popüler “Doge” memesine dayanan bir kripto para birimidir ve şaka olarak yaratılmıştır.

Bir başka köpek tabanlı kripto para birimi son zamanlarda yükselişte. Dün tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırdıktan sonra, Dogecoin taklitçisi Shiba Inu (SHIB) daha sonra yazı yazarken 0,000028 $ ‘dan işlem yapmak için% 13’lük bir düşüş gördü.