Goldman Sachs, sınırlı BTC türevleri alım satım masasını kurdu

Goldman Sachs, sınırlı BTC türevleri alım satım masasını kurdu

- in Kripto Para Haberleri
40
0

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri bir kripto para birimi alım satım masası kurdu – ancak yöneticiler bunların yalnızca türev alım satım yapacaklarını ve kitaplarda gerçek dijital varlıklara sahip olmayacaklarını belirlediklerinden emin oldular.

Bu sabah bir CNBC raporu, bir kripto para birimi ticaret masasının başlatıldığını duyuran dahili bir Goldman Sachs notunu ortaya çıkardı. Masa, Goldman’ın Küresel Para Birimleri ve Yükselen Piyasalar bölümünün bir parçası olacak ve Dijital Varlıklar başkanı Mathew McDermott tarafından denetlenecek.

Haber, Goldman’ın müşterilere Bitcoin fiyatına bağlı bir türev olan devredilemez vadeli işlemler (NDF’ler) yoluyla BTC ticareti sunmaya başladığı dün bir rapordan kısa bir süre sonra geldi. Gözlemciler, bu türev seçiminin Goldman’ın BTC’ye maruz kalma riskini azalttığını belirtti çünkü araçlar nakit olarak satın alınır ve ödenir.

Goldman ortağı Rajesh Venkataramani tarafından yazılan notta, yeni oluşturulan işlem masasının şu anda yalnızca NDF’lerde işlem yapacağını ve “CME BTC’nin temel bazda gelecekteki işlemlerinin, tüm nakit ödemelerinin” yapılacağını belirtti.

Venkataramani, varlık yönetimi devinin “fiziksel bazda bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi (Ethereum dahil) ticareti yapabilecek durumda olmadığını” ve müşterilere Bitcoin türevlerinin yanı sıra varlıklara maruz kalma konusunda ihtiyatlı davranacaklarını belirtti.

“İleriye baktığımızda, piyasadaki varlığımızı ölçülü bir şekilde de olsa genişletmeye devam ederken, teklifimizi genişletmemize yardımcı olmak için seçime bağlı olarak yeni likidite sağlayıcıları işe alıyoruz” diye yazdı.

Goldman, kripto para birimleriyle tekrar tekrar bir ilişki sürdürdü. 2017’nin sonlarında, varlık yönetimi firmasının bir masayı araştırdığına dair söylentiler vardı (o zamanlar güvenlik ile de ilgileniyorlardı), bazılarının şakayla en iyi sinyal olarak bahsettiği bir hareket – ancak 2019’da Goldman Sachs CEO’su David Solomon bunu reddetti hikaye.

Ticarete ihtiyatlı girişe rağmen, Goldman, blok zincir teknolojisinden yararlanmak için agresif bir şekilde diğer yolları takip ediyor. Firma yakın zamanda Ethereum’da açıklanan 120 milyon dolarlık dijital tahvil satışına katılıyor ve haftanın başlarında kripto istihbarat girişimi Coin Metrics için 15 milyon dolarlık bir artışa katıldı.