Fox, animasyonlu NFT serisinde Rick ve Morty’nin ortak yaratıcısı ile birlikte çalışıyor

Fox, animasyonlu NFT serisinde Rick ve Morty’nin ortak yaratıcısı ile birlikte çalışıyor

- in Kripto Para Haberleri
20
0

Fox Broadcasting Company, “tamamen Blockchain’de küratörlüğünü yapılan ilk animasyon dizisi” olarak tanımladıkları şeyi geliştirmek için Rick ve Morty’nin ortak yaratıcılarından Dan Harmon ile birlikte çalıştı.

“Krapopolis” olarak adlandırılan animasyonlu komedi dizisi, şov boyunca gösterilen karakterleri ve sanat eserlerini tasvir eden fungible tokenler dahil olmak üzere, tokenize edilmiş dijital ürünlerin satışına ev sahipliği yapacak özel bir pazar yerinin yanında piyasaya sürülecek. Gösteri ayrıca, en sadık hayranlarını “özel sosyal deneyimleri” ortaya çıkaran jetonlarla ödüllendirmeyi umuyor.

Ortaklığın yanı sıra Fox, gelecekte Krapopolis ve diğer şovlar için pazarı işletmesi beklenen yeni NFT şirketi “Blockchain Creative labs” lansmanını duyurdu.

“Tamamen blok zincirinde küratörlüğün” tam olarak ne anlama geldiğine dair ayrıntılar seyrek olsa da, Fox Entertainment CEO’su Charlie Collier, platformu duyuran akışlı bir sunum sırasında reklam ortaklarını NFT’lere tanıtmayı planladığını belirtti:

“Bugün çok ileri gitmemekle birlikte, reklamcı odaklı, sanatçıya öncelik veren ve animasyon takıntılı bir şirket olarak Fox, reklamverenleri NFT’ler de dahil olmak üzere blockchain destekli jetonlar dünyasına götürecek.”

Krapopolis, Fox’a ait Bento Box Entertainment tarafından üretilecek, ancak seri, antik Yunanistan’da geçtiği ve dünyanın ilklerinden birini çalıştırmaya çalışan “kusurlu bir insan, tanrı ve canavar ailesine odaklandığı için kripto ile ilgili hiçbir referans göstermiyor. birbirlerini öldürmeden şehirler. “

Dan Harmon, 2018 ve 2020’de Rick ve Morty’nin Primetime Emmy ödüllerini kazanan animasyon dizisi ile Community ve Rick and Morty’yi yazıp birlikte yaratmalarıyla ün kazandı. Dizi, popüler filmin gevşek bir parodisidir. Geleceğe Dönüş, zamanda yolculuk yapan bilim adamı Rick ve torunu Morty’nin maskaralıklarını takip ediyor.

Rick ve Morty’nin diğer ortak yaratıcısı Justin Roiland. son NFT çılgınlığından para kazanmakta hızlı oldu. Ocak ayında Roiland, Gemini’nin sahip olduğu NFT platformu Nifty Gateway’de sessiz bir müzayedede 150.000 $ ‘a “The First Ever Edition of Rick And Morty Cryptoart” adlı bir NFT’yi sattı.