Fantom, Özbekistan’da blockchain tabanlı BT çözümlerine pilotluk yapacak

Fantom, Özbekistan’da blockchain tabanlı BT çözümlerine pilotluk yapacak

- in Kripto Para Haberleri
16
0

Fantom Vakfı, eski Özbekistan Başbakan Yardımcısı Elyar Ganiev’in başkanlığındaki AG Mentors Group ile ortak girişimi duyurdu.

Fantom Blog’da Çarşamba günü yayınlanan duyuruya göre, işbirliği ülkenin BT altyapısını modernize etmek için Fantom tabanlı blok zinciri çözümlerini kullanacak.

Fantom’un AG Mentors ile ortaklığı, Özbekistan hükümetinin dijital dönüşüm gündeminin ortasında yer alıyor. 2020’de Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev, “Dijital Özbekistan Stratejisi” adlı ülkede kamu hizmetlerini iyileştirmek için dijital teknolojiyi kullanma planını ortaya koydu.

Fantom’un diğerlerinin yanı sıra tedarik zinciri yönetimi, merkez bankası dijital para birimi ve kurumsal kaynak planlaması gibi alanlarda özel blok zinciri tabanlı çözümler sağlayacağı bildiriliyor.

Duyuruya göre, Fantom Vakfı Orta ve Güney Asya’daki diğer hükümetlerle çalışma deneyiminden yararlanmayı planlıyor.

Gerçekten de, Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere, Fantom şu anda Tacikistan hükümetiyle bir kamu-özel sektör ortaklığı anlaşması yapıyor. Fantom’un Tacikistan’daki operasyonları da ülkedeki modernleşmeyi teşvik etmeye odaklanarak BT sektörüne yöneliktir.

Fantom’un Tacik hükümetiyle ortaklığının yanı sıra Pakistan ve Afganistan’da da ortak projeleri var. Pakistan’da Fantom, Pencap Hapishaneleri Departmanı için blok zinciri tabanlı çözümler geliştirmekle ilgilenirken, Afganistan’da blok zinciri projesi, sahte ilaçların yayılmasıyla mücadelede merkezi olmayan teknolojiyi kullanmak için Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışıyor.