Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesi 4.200 $ ‘dan sonra boğa duygusu azalmaya başladı

Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesi 4.200 $ ‘dan sonra boğa duygusu azalmaya başladı

- in Kripto Para Haberleri
19
0

Son birkaç hafta, kripto para birimi% 80’in üzerinde artışla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için Ether (ETH) için şaşırtıcı bir şey değildi. % 7’lik bir düzeltmeden sonra bile, 2021’de biriken kazançlar% 300’ü aşıyor ve Ether şu anda 450 milyar doları aşan bir piyasa değerine sahip.

Böylesine akıllara durgunluk veren bir performans karşısında, ne vadeli işlem sözleşmeleri ne de seçenekler korku ve açgözlülük göstergesi piyasada aşırı iyimserliğe işaret ediyor. Bu veriler muhtemelen bazı analistlerin, yatırımcıların Ether’in gelecekteki fiyat beklentilerine olan güvenini kaybedip kaybetmediğini sorgulamasına yol açacaktır.

Coinbase’de Ether fiyatı, USD. Kaynak: TradingView

Mevcut boğa koşusunun mantığına atıfta bulunmak, CME vadeli işlemlerinin başlatılması, Avrupa Yatırım Bankası’nın “dijital tahvil” satışı, Berlin yükseltmesi ve EIP-1559 blok esnekliği, artı tahmin edilen yükseliş beklentileri de dahil olmak üzere uzun bir listeyle sonuçlanacaktır. yaklaşan ücret yakıcı beklentiler.

Kripto borsası Ether bakiyelerinin rekor seviyeye düşmek için düşürülürken, merkezi olmayan uygulamaların kilitli olarak 90 milyar dolara ulaşması, Ether için ek talep ekliyor ve mevcut yükseliş anlatısını destekliyor.

Profesyonel tüccarlar, Ether vadeli işlemlerinin açık faizinin 10 milyar doların üzerine çıkmasıyla ilginin sinyalini verdi. Aynı zamanda, VanEck’in SEC’in bir ETH borsa yatırım fonu (ETF) için başvurusu, Ether için yükseliş görünümünün güçlü kaldığını daha da kanıtlıyor.

Ether’in vadeli işlem primi son ortalamanın altında

Ether tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında yatırımcıların güveninin düşüp düşmediğini doğrulamak için, temel olarak bilinen aylık sözleşme primi izlenmelidir. Sürekli sözleşmelerin aksine, bu sabit takvim vadeli sözleşmelerin fonlama oranı yoktur. Bu nedenle fiyatları normal spot borsalardan çok farklı olacaktır.

Bir tüccar, vadeli işlemler ile normal spot piyasa arasındaki fiyat farkını ölçerek piyasadaki yükseliş seviyesini ölçebilir. Ne zaman alıcılardan aşırı iyimserlik gelse, üç aylık vadeli işlem sözleşmesi% 20 veya daha yüksek yıllık prim (temel) üzerinden işlem yapacaktır.

OKEx 3 aylık Ether futures temeli. Kaynak: Skew

Yukarıda tasvir edildiği gibi, mevcut% 23 yıllık prim ortalamanın altında ve% 47 ile 13 Nisan zirvesinden uzakta. Bu süre zarfında, Ether 2.400 dolara yaklaşırken üç hafta içinde% 52’lik bir kazanç elde etti.

Yüzde 23’lük bir taban seviyesi aşırı iyimserlikle flört ediyor, ancak son ralli düşünüldüğünde, çok daha yüksek bir rakam beklenebilir. Bu nedenle, opsiyon tacirlerinin aşağı yönlü riski nasıl fiyatlandırdığı da değerlendirilmelidir.

Seçenekler için birincil risk göstergesi tarafsızdır

Ether’in tüm zamanların en yüksek 4.200 $ ‘ı boyamasından sonra bir tüccarın iyimserlik seviyesini değerlendirmek için,% 25 delta çarpıklığına bakılmalıdır. Bu gösterge, benzer arama (al) ve sat (sat) seçeneklerini yan yana karşılaştırarak güvenilir bir “korku ve açgözlülük” analizi sağlar.

Düşüşe nötr satış opsiyonları primi, benzer riskli çağrı seçeneklerinden daha yüksek olduğunda metrik pozitif olacaktır. Bu durum genellikle bir “korku” senaryosu olarak kabul edilir. Öte yandan, olumsuz bir çarpıklık, daha yüksek bir üst koruma maliyetine dönüşür ve yükselişe işaret eder.

30 günlük Ether seçenekleri% 25 delta eğimi. Kaynak: laevitas.ch

Yukarıdaki grafik, nötrden yükselişe bir bölge olarak kabul edilen negatif 10’daki göstergeyi göstermektedir. Negatif 20’ye doğru ilerlediğinden, genellikle bir “açgözlülük” ivmesi olarak kabul edilir ve 9 Mayıs’ta Ether tüm zamanların en yüksek seviyesini işaret ederken meydana gelir.

Her iki türev göstergesi de, istikrarlı ve olumlu bir performanstan sonra alışılmadık bir şey olan nötrden yükselişe bir bölgenin kenarında yer alıyor. Bu nedenle, profesyonel tüccarlardan kelimenin tam anlamıyla “aşırı heyecan” olmadığı sonucuna varılabilir.

Bazıları, potansiyel alıcıların kaldıraç fırsatına ilişkin “cam yarısı dolu” bir bakış açısı olduğunu söyleyebilir.

Bununla birlikte, aynı veriler, profesyonel tüccarların güven eksikliği olarak yorumlanabilir ve bu da ayıların Ether fiyatında nihai bir düzeltme umudunu körükler. Ne yazık ki, Ethereum ücretleri sorununun ne kadar kısa sürede çözülebileceği belirsiz kaldığından şu anda söylemenin bir yolu yok.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazar ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtması gerekmez. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.