Ethereum fiyatı, Bitcoin’e karşı 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra 5 bin doları hedefliyor

Ethereum fiyatı, Bitcoin’e karşı 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra 5 bin doları hedefliyor

- in Kripto Para Haberleri
19
0

Ethereum (ETH), 12 Mayıs’ta en büyük altcoin analistlerin söylediğine göre 5.000 $ olacak şekilde yoluna devam ederken tüm zamanların ikinci en yüksek seviyesini gördü.

ETH / USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: Tradingview

Finansman oranları, ETH’nin dayanıklılığının anahtarı olabilir

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den gelen veriler, çift Çarşamba günü tek bir günde iki tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarken ETH / USD’yi izledi.

Şimdi kötü şöhretli “alt sezon 2.0” ın bir parçası olan Ether, günün erken saatlerinde 4,350 $ ‘a ulaştı, ancak daha sonra performansını iyileştirmek ve 4,380 $’ a ulaştı.

Şu anda 5.000 $ ‘dan% 15’in altında, birden fazla yorumcunun Ethereum’un yerel tokeninin dönüm noktası fiyat seviyesine ulaşacağına dair tahminleri gündemde.

Bunların arasında, geçen hafta bir röportajda 5.000 $ ‘lık bir ETH’nin “eğer” değil “ne zaman” olduğunu öne süren verileri vurgulayan Cointelegraph katılımcısı Marcel Pechman da var.

Pechman, fonlama oranlarının henüz fiyat artışlarını yakalayamadığını ve bu nedenle perakende yatırımcıların 3.500 $ civarında fiyat seviyelerinde kenarda beklediğini söyledi. Ancak kurumlar daha aktifti.

“Bana, profesyonel tüccarların bir süredir – birkaç haftadır – yükseliş eğilimi sergilediğini, ancak perakende tüccarların hala bir satın alma fırsatı beklediğini söylüyor” diye özetledi.

O zamandan beri, fonlama oranları sadece mütevazı bir şekilde arttı ve bu da piyasa gidişatının devam etmek için daha fazla alana sahip olduğunu gösteriyor.

Pechman ve Cointelegraph’ın belirttiği gibi, kar elde etme fırsatına rağmen ETH’nin döviz bakiyeleri de aynı şekilde düşüyor.

ETH / BTC’nin hala ikiye katlanması gerekiyor

Dayanıklılıklarının bir kısmı, uzun zaman önce ticarete girmekten kaynaklanıyor olabilir. Haziran 2018’in ortasından bu yana herhangi bir zamanda ETH satın almak için Bitcoin (BTC) kullananlar, yazı yazarken kırmızı renkte kaldılar – ETH / BTC çiftinin hala tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için gitmesi gereken çok şey vardı.

Bunlar bir yıl önce Haziran 2017’de 0.144 BTC olarak belirlendi. Çarşamba günkü yüksek USD, nispeten mütevazı bir 0.077 BTC değerinde olan 1 ETH’ye karşılık geldi.

Ethereum yine de geçtiğimiz yıl boyunca elde ettiği kazanımlarla Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi ve bu da birçoğu en büyük iki kripto para birimi arasındaki farklar konusunda okuyucuların okula başlamasına neden olan ana kaynaklardan artan ilgiye yol açtı.