Ethereum, AAVE, ALPHA’nın Bitcoin’in en son ‘Elon mumundan’ etkilenmemesinin nedeni işte burada

Ethereum, AAVE, ALPHA’nın Bitcoin’in en son ‘Elon mumundan’ etkilenmemesinin nedeni işte burada

- in Kripto Para Haberleri
20
0

Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasaları, Elon Musk’un ortaya çıkardığı şok edici bir olayda bir gecede toplam 602 milyar $ ‘a kadar kaybetti.

Milyarder girişimci, şirketi Tesla tarafından sunulan elektrikli araçlar için Bitcoin’i kabul etme kararını yaklaşık olarak değiştirdi. Çevresel endişelere atıfta bulunarak, Bitcoin madenciliğinin birçok fosil yakıt yakılmasını, özellikle de kömür gerektirdiğini belirtti.

Çarşamba günü ABD’nin son saatlerinde Musk’ın tweet’lerinin ilk beş dakikasında Bitcoin fiyatları keskin bir şekilde düşmeye başladı. Perşembe günü Asya-Pasifik seansına daldılar ve bir noktada 46.000 $ ‘lık gün içi düşük bir giriş yaptılar ve önceki seansın yüksek seviyesi olan 59.592 $’ dan ayrıldılar.

Altcoinler, Bitcoin’i bir gecede kayıplarına sürükledi. Musk’ın cirolarıyla son zamanlarda patlayan yüksek seviyelere itilen bir meme kripto para birimi olan Dogecoin de dahil olmak üzere, önde gelen altcoinlerin bazılarında büyük aşağı yönlü düzeltmelerin önderliğinde, toplu olarak piyasa değerlerinden 367 milyar dolardan fazla tasarruf ettiler.

Ether (ETH), Binance Coin (BNB), Bitcoin Cash (BCH) ve (LTC) de önceki günlük oturumlarda çentikli kazançların ardından gün içi büyük düşüşler bildirdi.

Bununla birlikte, bazı altcoinler, yakın vadede güçlü temel kurulumları nedeniyle acımasız çöküşten sağ çıkmayı başardı. En kayda değer üçüne bir göz atalım.

Aave (AAVE)

Neredeyse tüm en iyi altcoinler düştüğü için AAVE olağanüstü bir performans gösterdi.

Aave protokolünün üzerinde bir yönetim belirteci görevi gören ERC-20 jetonu, günün erken saatlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 640 $ ‘a ulaşmasına rağmen Çarşamba seansını% 11.62 artışla 511 $’ a tamamladı. Musk’ın Bitcoin karşıtı duyurusunun, diğer altcoinlerde olduğu gibi AAVE’yi de etkilediği açık görünüyordu. Ancak benzerlerinden farklı olarak, AAVE ani düşüş baskısına karşı daha dirençli görünüyordu.

AAVE, piyasa genelindeki düşüş baskısına karşı temel hareketli ortalama desteklerini korudu. Kaynak: Tradingview

Token Perşembe günü yükseliş eğilimini korudu ve 0813 GMT itibarıyla yaklaşık 589 $ ‘dan işlem gördü.

Temel bilgiler, AAVE’yi ciddi düşüş saldırılarından korudu. İlk başta, Aave’nin kurucu ortağı Stani Kulechov, merkezi olmayan finans para protokolünün kurumsal oyuncular için bir “özel havuz” oluşturduğunu ortaya çıkardı. Yeni izin verilen havuzun, DeFi ekosistemine dahil olmadan önce Aave’nin borç verme ve borçlanma hizmetlerine alışmak isteyen yatırımcılar için bir emülatör görevi göreceğini belirtti.

Kurumsal katılım beklentileri, AAVE’nin yükseliş eğilimini sağlam tuttu. Yukarı yönlü duygu, Aave’nin balonlaşan likidite havuzundan daha da güçlendi; DeFi analiz platformu Defillama’ya göre, bu yılın başındaki kabaca 2 milyar $ ‘a kıyasla şu anda 12.83 milyar $ tutarındadır.

Alpha Finance (ALPHA)

Sıradaki, altcoinlerin düşüş çılgınlığına neredeyse karışan ancak yine de kaçan bir sonraki varlık Alpha Finance.

Merkezi olmayan varlık yönetimi platformu, şu anda kendi kanatları altında Alpha Homora adlı kendi bünyesinde yetiştirilen kaldıraçlı bir verim çiftliği protokolü çalıştırıyor ve kullanıcılarının teklif sunmasına ve kendi yerel simgesi olan ALPHA’ya sahip olmaları durumunda operasyonel ve stratejik kararları oylamasına olanak tanıyor. Ayrıca Alpha Finance havuzuna likidite sağlarlarsa ALPHA da kazanabilirler.

Elon Musk şoku, ALPHA’yı Çarşamba günkü yukarı yönlü hareketinden bir nefes almaya teşvik etti ve burada potansiyel bir yükseliş patlaması için iki ayın en yüksek seviyesini test ediyordu. ALPHA / USD döviz kuru Çarşamba günkü zirvesi olan 2.465 $ ‘dan neredeyse% 23 düştü.

Ancak ikili, yeni bir ortaklık lansmanı ve Alpha Homora protokolünün devam eden başarısı da dahil olmak üzere destekleyici yukarı yönlü temellere yönelik adımlarını hızla geri aldı.

ALPHA, kırmızı yatay direnç trend çizgisinin üzerinde kırılma hareketi bekliyor. Kaynak: TradingView

Alpha Homora havuzlarında kilitli olan toplam hacim, şu anda 1,37 milyar dolara kıyasla 10 Mayıs’ta 1,35 milyar doları aştı. 2021’in başında, TVL kabaca 188,5 milyon dolardı. Artış, Alpha Homora’nın şimdiye kadar başarılı bir şekilde koştuğunu gösteriyor.

ALPHA / USD Perşembe seansında% 20’den fazla toparlandı ve Alpha Homora TVL ile aynı adımları attı. Bu arada Alpha Finance, “güvenlik, ölçeklenebilirlik ve esneklik sağlamak” için en büyük veri oracle sağlayıcılarından ikisi olan Band Protocol ve Chainlink’in verilerini içeren Alpha Oracle Aggregator’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bitcoin’in düşüşleri, ALPHA’nın genel yükseliş eğilimini telafi etmede çok az şey yaptı.

Eter (ETH)

Ethereum’un Bitcoin ile pozitif korelasyonu, Çarşamba gecesi belirli bir oranda kazanç-kesintiye neden oldu. Bununla birlikte, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi, Aave ve Alpha Finance gibi orta vadeli zaman dilimlerinde daha güçlü kaldı.

Ethereum’un düşüşünün en önemli sonucu, Bitcoin trendleriyle güçlü bir korelasyon geçmişine rağmen temel destek seviyelerinin (hareketli ortalama dalgalar) üzerinde tutabilme yeteneğiydi. ETH / USD döviz kuru önceki oturumu Perşembe günü gün içi en yüksek seviyesi olan 4.055 $ ‘a kıyasla neredeyse% 8.45 düşüşle 3.826 $’ a kapattı.

Ethereum boğaları, fiyatın 20 günlük EMA’ya yaklaştığı anda düşüşü satın aldı. Kaynak: Tradingview

Ethereum’un bir blockchain projesi ve bir yatırım varlığı olarak yükselişine katkıda bulunan en büyük faktörler arasında, değişmeyen tokenlerin – benzersiz sanal öğelerin sahipliğini temsil eden dijital varlıklar – ve DeFi’nin yükselmesi yer alıyor.

Bu arada, Ethereum blok zincirini enerji yoğun iş kanıtından daha hızlı bir hisse kanıtına geçirmeyi öneren Temmuz ayında yapılacak olan Londra yükseltmesi, daha düşük işlem ücretleri ve ölçeklenebilirlik vaat ediyor. Bulls, daha fazla kripto projesine dahil olmasını bekliyor ve ETH tokenlerine olan talebi artırması gerekiyor.

ETH / USD, diğer altcoinlerin aksine 7 günlük karlılığını koruyor – şimdi% 11 arttı. Aave ve Alpha Finance ayrıca yedi günlük ayarlanmış bir zaman diliminde% 25 ve% 13 arttı.