Ethereum 4.350 $ ‘lık en yüksek seviyeye ulaşırken, hisse senetleri düşmesine rağmen Bitcoin fiyatı sıçradı

Ethereum 4.350 $ ‘lık en yüksek seviyeye ulaşırken, hisse senetleri düşmesine rağmen Bitcoin fiyatı sıçradı

- in Kripto Para Haberleri
28
0

Küresel borsalarda artan kargaşaya rağmen kripto para birimlerinin kayıplarını telafi etmesiyle Bitcoin (BTC) 12 Mayıs’ta% 4,3 değer kazandı.

BTC / USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: Tradingview

BTC fiyatı yukarı doğru tersine dönüyor

Cointelegraph Markets Pro ve Tradingview’dan gelen veriler, BTC / USD’nin Çarşamba günü neredeyse tüm önceki gün kayıplarını sildiğini ve yazı yazarken 57.500 $ ‘ın üzerinde işlem yaptığını gösterdi.

Hareket, ülkenin hisse senedi endeksinin tarihteki en büyük bir günlük zararını kaydettiğini gören Tayvan’daki sorunlardan kaynaklanan teknoloji hisselerindeki köpüklenmeye ilişkin endişelerin ortasında geldi.

Bitcoin ve altcoinler, hafta başlarında teknoloji hisse senetleri ile daha geniş bir şekilde satıldı, ancak en son makro dip performanslarını kötüleştiremedi.

Tersine, giderek asimetrik bir piyasanın ayırt edici özelliği haline geldiği için, çoğu büyük kripto para birimi bu eğilimi karşıladı ve büyümeye geri döndü.

Popüler Twitter yorumcusu Rekt Capital “BTC burada sıçrıyor ve Altcoinler güçlü bir şekilde toparlanıyor” özetlenmiş Salı günü Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi, ekonomik icatların azaltılabileceğini öne sürmeyi reddederek kripto amacını güçlendirdi.

Daha önce, Bitcoin’in nihayetinde mevcut koşullar altında 50.000 $ ‘a düşebileceği ve 40.000 $’ a kadar düşebileceği endişeleri ortaya çıkmıştı.

Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi devam ediyor

Bu arada, “alt sezon 2.0” ın devamında, Ether (ETH) bir kez daha kazançları artırdı ve desteği 4.000 $ ‘da korurken tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Bununla birlikte, gaz ücretleri, tüccarlar ve Ethereum ağı kullanıcıları için bir baş ağrısı olmaya devam ediyor.

ETH / USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: Tradingview

Diğer alts da rekor yükseklere meydan okudu, aralarında Cardano (ADA), yazarken 1,83 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece dört sent uzaktaydı.

Meme madeni paraları üzerindeki tartışmaların sürdüğü bir ortamda Dogecoin (DOGE) durgunken, “haraç” kripto para Shiba Inu (SHIB) piyasa değeri bazında ilk yirmi kripto para biriminden düşerek% 23 kaybetti. Madeni paranın haftalık kazançları hala yaklaşık% 1.500’de kaldı.