ETH fiyatı mümkün olduğu kadar 4K $ ‘ı geri kazanıyor Ethereum 2.0’ tam doğrulayıcı ‘sayısı 17 ayın en düşük seviyesini vurdu

ETH fiyatı mümkün olduğu kadar 4K $ ‘ı geri kazanıyor Ethereum 2.0’ tam doğrulayıcı ‘sayısı 17 ayın en düşük seviyesini vurdu

- in Kripto Para Haberleri
37
0

32 Ether (ETH) ‘den fazla veya ona eşit olan Ethereum adreslerinin sayısı düşüyor ve bu durum, tüccarlar ve yatırımcılar arasında yaklaşmakta olan hisse kanıtı blok zinciri için “tam doğrulayıcılar” olma olasılığının eksikliğine işaret ediyor.

Aynı zamanda, ETH’nin fiyatı Cuma günü 4.000 $ ‘ın üzerine çıkarken, Bitcoin (BTC) bu haftaki “Elon mum” düşüşünün ardından 51.000 $’ ı geri kazanmaya çalışıyor.

Eth2 doğrulayıcıları aranıyor mu?

Zincir içi veri analizi platformu Glassnode, harici olarak sahip olunan Ethereum adreslerinin (EOA) sayısının son 17 ayın en düşük seviyelerine – 108.915’e düştüğünü ortaya çıkardı. Geçen yılın Kasım ayı itibarıyla sayı 127.500 civarındaydı.

32+ ETH’ye karşılık Ether fiyatı tutan toplam adres sayısı. Kaynak: Glassnode

Glassnode analistleri, en az 32 ETH jetonlu Ethereum adreslerini Eth2 blok zincirinde “potansiyel doğrulayıcılar” olarak görüyor. Geriye dönüp bakıldığında, yaklaşan Ethereum proof-of-stake protokolünde stake etmek, kullanıcıların tam düğüm doğrulayıcı olmak için en az 32 ETH yatırmalarını gerektiriyor. Bunu yaparken, ETH alacaklıları verilerin depolanmasından, işlemlerin işlenmesinden ve Ethereum blok zincirine yeni blokların eklenmesinden sorumlu olacaklar.

Stake etme işlevi, Ethereum ağını güvence altına alırken, cesarete ulaşmak için sermayelerini paylaşan kuruluşlar için tutarlı ETH ödülleri sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca, Ethereum geliştiricilerinin halka açık defterlerini kullanıcılar için daha ucuz, daha hızlı ve daha ölçeklenebilir hale getirmeyi amaçladığını gösterir – kısacası, topluluğun takip ettiği enerji yoğun bir iş kanıtı protokolünden risk kanıtı protokolüne geçişi garanti eder. onay.

Eth2 akıllı sözleşmesi 4 Kasım’da bir “Beacon Chain yükseltmesi” aracılığıyla hayata geçti ve Ethereum’un PoS’ye yükseltmesi konusunda aktörlerin rızasını kanıtlayan sözde oluşum eşiğini karşılamak için en az 524.288 ETH istedi. Cuma, 09:40 GMT itibarıyla, akıllı sözleşmede toplam 4,563,074 ETH vardı. Bir Kraken adresi, yazı yazıldıktan sadece 37 dakika önce Eth2 ağında tam bir doğrulayıcı oldu.

Sadece zengin arkadaşlar

Birçok perakende yatırımcı için, Ethereum ağında tam bir doğrulayıcı olmak, ilk önce bugünün fiyatlarında 32 ETH veya 128.000 $ almalarını gerektirdiğinden, zorlu bir sipariş olmaya devam ediyor. Beacon Chain güncellemesinden bu yana bir Ether satın almanın maliyeti neredeyse% 900 arttı.

ETH, 4 Kasım 2020’deki Beacon Chain güncellemesinden sonra yükseliyor. Kaynak: TradingView

Glassnode verileri (bkz: ilk görüntü), 32’den fazla ETH sahibi ile Ether’in spot fiyatı arasında keskin bir korelasyon gösteriyor. Birbirlerine ters görünürler ve yatırımcılar arasında tam bir düğüm doğrulayıcısı olma konusundaki azalan ilgiyi yansıtırlar. Bunun yerine, kripto para piyasalarında devam eden boğa koşusundan endişeli bir şekilde kar elde etmek istiyorlar.

Ancak bu, Eth2’nin yeni stake ilgisinden yoksun olduğu anlamına gelmez. Proje, küçük paydaşların ETH varlıklarını üçüncü taraf hizmetler aracılığıyla bir araya getirmelerini sağlar. Buna karşılık, kolektif fon, Eth2 akıllı sözleşmesine 32 ETH yatırır.