Eski BitMEX yöneticilerinin duruşması önümüzdeki Mart’ta yapılacak

Eski BitMEX yöneticilerinin duruşması önümüzdeki Mart’ta yapılacak

- in Kripto Para Haberleri
15
0

ABD kripto para borsası BitMEX’in eski yöneticileri için kara para aklama denemesinin 28 Mart 2022’de yapılması planlanıyor.

New York Bölge Yargıcı John Koeltl, 11 Mayıs’ta eski BitMEX yöneticileri CEO’su Arthur Hayes, kurucu ortak Benjamin Delo ve baş teknoloji sorumlusu Samuel Reed için duruşma tarihini belirledi.

Üçlü, Banka Gizlilik Yasası ve kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal etmekle suçlanıyor. Ek olarak, BitMEX’in iş geliştirme başkanı Gregory Dwyer da suçlamalarla karşı karşıya ancak davada henüz görünmedi.

ABD Adalet Bakanlığı, ilk olarak 1 Ekim 2020’de dört yöneticiye, bir türev borsasını yasadışı olarak işlettikleri için suç duyurusunda bulundu. Hayes, Delo ve Reed, 2014 yılında BitMEX’i kurdular ancak şirkete karşı bir sivil icra davası açan ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na kaydolamadılar.

DoJ savcıları, şirketin Seyşeller’de olmasına rağmen, ABD merkezli tüccarlarla iş yaparken, BitMEX yöneticilerini AML prosedürlerini uygulamamakla suçladı.

İddianameye göre Hayes’in Temmuz 2019’da Seyşeller’in daha dostane bir yargı alanı olduğunu söylediği, çünkü ABD FBI Direktör Yardımcısı William Sweeney’nin basına, Hayes’in düzenleyicilere rüşvet vermekten övündüğünü iddia ettiğini iddia etti. sadece “hindistan cevizine” mal oluyor.

Blockchain istihbarat firması CipherTrace’in baş finans analisti John Jefferies’e göre, BitMEX, Amerikalıların platformda işlem yapmasına izin verdiği için 2019’un başından beri CFTC soruşturması altındaydı. Cointelegraph’a konuşan ABD müşterilerini etkin bir şekilde dışlamak için Müşteri Tanımlama Programlarını iyileştirmeleri için kendilerine zaman verildiğini ekledi.

Law360 raporunda, her türlü savunma önergesinin Haziran ayında sunulacağı, diğer olası ön duruşmaların ise Eylül ayına kadar sunulmasının planlandığı belirtildi. Yöneticiler suçlu bulundukları takdirde en fazla beş yıl hapis ve 250.000 dolar para cezasına çarptırılabilirler.

Ocak ayının ortalarında BitMEX, yasadışı işlemleri belirlemek, araştırmak ve önlemek amacıyla blockchain analitik firması Chainalysis ile çalıştığını duyurdu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Veriler, türevlerin Bitcoin’in 29 bin dolara düşmesiyle çok az ilgisi olduğunu gösteriyor

14 Haziran’da 41.000 dolara kısa bir toparlanmanın ardından,