Elon Musk, Tesla’nın BTC’yi boşaltabileceğini ima etti, kripto ile savaşa giriyor Twitter

Elon Musk, Tesla’nın BTC’yi boşaltabileceğini ima etti, kripto ile savaşa giriyor Twitter

- in Kripto Para Haberleri
40
0

Elon Musk, Tesla’nın CEO’sunun firmanın bu çeyrek bilançosundan BTC’yi terk etmeyi planladığını söylemesinin ardından hafta sonu boyunca% 10’dan fazla düşüş gösteren Bitcoin’in katalizörü gibi görünüyor.

16 Mayıs’ta Musk, Tesla’nın bu çeyrekte BTC hisselerini terk edebileceğini tahmin eden bir tweet’e yanıt verdi. Bitcoin topluluğunun üzüntüsüne Musk basitçe şu cevabı verdi: “Gerçekten.”

Musk’ın, Tesla’nın BTC kullanarak araç satın alımlarına verdiği desteği askıya almasının ortasında Bitcoin’in enerji verimliliğini eleştirmesinin ardından kripto topluluğunda zaten azalan popülaritesi ile, tek kelimelik yorumu, kripto para birimindeki birçok önde gelen figürden daha fazla kınama yol açtı.

Peter McCormack (o zamandan beri adını “McObnoxious” olarak değiştirmiştir), Bitcoin Ne Yaptı podcast, Musk’ın BTC’ye yönelik son eleştirisinin “yetersiz bilgilendirilmiş” olduğunu belirtti ve Dogecoin’e verdiği desteğin onu “mükemmel trol” yapabileceğini de sözlerine ekledi.

McCormack’in yorumları, Tesla’nın CEO’su ile Musk’ı kızdırmış görünüyor belirten: “Bunun gibi iğrenç konular, Doge’a her şeyi anlatmak istememe neden oluyor.”

Yearn Finance geliştiricisi ‘banteg’ ayrıca Musk’ın Dogecoin’e Bitcoin üzerinden verilen desteğinin ayrıntılı bir pompa ve boşaltma şeması içerdiğini ima etmek için atladı. belirten: “Dogecoin arzının% 28,34’ünü boşaltmak için dünyadaki tüm perakendecilere gerçekten ihtiyacınız olduğunu tahmin ediyorum.”

Yazım sırasında, DOGE fiyatları, 8 Mayıs’ta 0.73 $ ‘lık zirveden bu yana% 32 düştü ve Musk’ın görünümünün ardından kayıplar hızlandı. Cumartesi gecesi canlı aynı günde.

Musk ayrıca PayPal’ın öncülüğündeki önceki yönetici pozisyonlarından dolayı kripto analistlerinden daha üstün bir para anlayışına sahip olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Hey kripto para ‘uzmanları’, PayPal’ı hiç duydunuz mu? Mümkün … belki … bildiğim kadarıyla [more] paranın nasıl çalıştığını anladığından daha fazla. “

Microstrategy CEO’su ve önde gelen Bitcoin savunucusu Michael Saylor, PayPal ile Bitcoin arasındaki farkları vurguladı, belirten: “Dünyanın, merkezi olmayan, güvenli, deflasyonist bir değer deposuna ihtiyacı var. #Bitcoin. Yukarıda tanımladığınız daha merkezi, daha az güvenli, enflasyonist değişim aracına ihtiyaç duyduğundan çok daha fazlasını. “

PayPal’ın baş mühendisi Daniel Brain de Bitcoin’in PayPal üzerinden sunduğu genişletilmiş yardımcı programı vurgulamak için söz verdi.

Yorumlar, Saylor ile Musk arasındaki ilişkilerin soğumaya başladığını gösteriyor.

Ağustos 2020’de Saylor’un lider iş zekası şirketi Microstrategy, toplam 250 milyon $ ‘lık 21.000 BTC satın aldığında bilançosuna Bitcoin ekleyen ilk önde gelen ana şirket oldu.

Aralık 2020’de Musk, Saylor’a büyük bir firmanın yüz milyonlarca / milyar değerinde Bitcoin satın almasının kolay olup olmadığını sordu. Verilen dostane tavsiyeler, Tesla’nın bir sonraki ay kendi satın almasını hızlandırdı.

Şubat ayında, Tesla’nın Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatırım yaptığı ve o sırada 43.000 doların üzerine çıkan tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselen fiyatlar gönderdiği haberi geldi.

Saylor’un bugün Bitcoin savunmasına yanıt veren Musk tweet attı: “Cadılar Bayramı için kıyafet giymeli, ancak kalçalarında ‘Bitcoin’ dövmesi var.”

BTC, son ellerini 43.400 dolardan işlem görerek son 24 saatte% 10 düştü.