Elon Musk, SNL’den bu yana 20 milyar dolar kaybetti, Michael Saylor kovuluyor

Elon Musk, SNL’den bu yana 20 milyar dolar kaybetti, Michael Saylor kovuluyor

- in Kripto Para Haberleri
18
0

Elon Musk’ın 8 Mayıs Cumartesi Gecesi canlı yayınına çıkmasından bu yana 20 milyar dolar kaybettiği bildirildi, Tesla’nın otomobiller için BTC ödemelerini durdurduğu haberi pazarlar arasında şok dalgaları göndermeye devam ediyor.

Musk’ın SNL’ye çıkmasından bir gün önce 7 Mayıs’ta Tesla hisseleri 669 dolar seviyesindeydi. Bu haftadan bu yana hisse senedi% 14 düşüşle 573 $ civarında yer aldı. Forbes tahminlerine göre, bu ani düşüş Musk’ın 166 milyar dolarlık net değerinin 20 milyar dolar düşüşle 145.5 milyar dolara düştüğünü gördü.

Bu haftaki% 14 düşüş, Tesla hisselerinin son 30 gün içindeki genel düşüş eğilimine katkıda bulunuyor. 14 Nisan’da TSLA hisseleri 784 $ seviyesindeydi. Tradingview verilerine göre bugün 573 $ ‘lık fiyat bu dönemde% 26.91’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Tesla Hisse Senedi, 1 aylık grafik, Ticaret Görünümü

Coingecko’ya göre Musk’ın kaçışları sadece Tesla hisse senedi fiyatlarında oynaklığa neden olmuyor, Bitcoin’in fiyatı 13 Mayıs’ta BTC ödemelerini bomba olarak düşürdüğünde 54.448 $ ‘dan% 8.1 düşüşle şu anda yaklaşık 50.000 $’ a düştü.

Dijital varlık kredisi sağlayıcısı Celcius Network’ün CEO’su Alex Mashinsky, kripto endüstrisinin Musk gibi arkadaşlara ihtiyaç duymadığını söyledi ve Yahoo Finance’e şunları söyledi:

“Bitcoin, son on yılda% 20.000.000 arttı, son on yılda en iyi performans gösteren varlık sınıfı ve sektör Elon olmadan gayet iyi gidecek.”

Tesla’nın, Bitcoin’in bir kısmını satarak 300 milyon dolarlık kar elde ettiğini ve bunun da Q1’in alt çizgisini önemli ölçüde artırdığını belirtti. “Açıkçası, onlar için çok önemli bir çeyreklik sağlamak için Bitcoin kullanıyorlar” dedi. Yani ikisine birden sahip olamazsınız. Bitcoin’in benim için iyi olmadığını söyleyemezsin. Yani Bitcoin’in Tesla’ya ihtiyacı yok. “

Michael Saylor ateş ederek çıkıyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da, milyarderin Bitcoin’in çevre dostu olmadığı iddiasıyla ilgili Twitter’da Musk’ı ele alarak kovuldu.

Musk, geçtiğimiz ay güvenlik kontrolleri için geçici olarak kapatılan Sincan’daki tesis gibi “kirli kömür” Bitcoin madenciliği faaliyetlerine atıfta bulunan makalelere bağlantılar yayınladı – bu da Çin’in en büyük madencilik havuzlarının hash oranında keskin bir düşüşe neden oldu. Bağlantılar ayrıca Greenbridge’in New York’taki gazla çalışan Bitcoin fabrikasının tartışmalı genişlemesine de işaret ediyor.

Saylor işten çıkarmak Avantajlar için Bitcoin’in maliyetinin buna değdiğini tartışarak geri döndüm:

“Bitcoin, 8 milyar insana mülkiyet haklarını garanti altına almak için üstün bir teknolojinin yanı sıra yılda 10 trilyon dolardan fazla ekonomik zarar oluşturan küresel enflasyon ve para birimi devalüasyonu sorununa bir çözüm sunuyor. Fosil yakıt karışımı ikinci dereceden değil mi? “

Saylor, Musk’ı ilk etapta Tesla’nın bilançosuna 1,5 milyar BTC eklemeye ikna etmede etkili olduğu için çoğu kişiden daha üzgün olabilir.

MicroStrategy, Musk’ın dün yaptığı açıklamanın neden olduğu düşüşten yararlandı ve 271 BTC satın alarak toplamda 91.850 BTC’ye ulaşan 15 milyon dolar daha harcadı.

Gelecek için umut?

Herkes Musk’ın eylemlerini olumsuz bir şekilde görmedi. Yatırım şirketi Skybridge Capital’in CEO’su Anthony Scaramucci, bunun Musk’ın Bitcoin madenciliğini% 100 yenilenebilir enerjiye geçmesini teşvik ederek temizlemeye yardımcı olma planının bir parçası olduğunu öne sürdü.

Elon’un hedefi: Seviye, Bitcoin topluluğunu belirledi ve politika yapıcıları temiz enerji madenciliğinin aciliyetine odakladı. 1 milyon dolarlık BTC’ye ve hiper-bitcoinizasyona giden yol, yenilenebilir madenciliği gerektiriyor. Elon bu konuda büyük katkı sağlayacaktır. HODLing yapıyor. “

Musk’ın “süper temiz” Bitcoin madencilik pazarına gireceği konusunda 500.000 Satoshi’ye bahse girdi.