Elon Musk, Dogecoin heyecanını artırırken, DOGE fiyatı% 23 arttı

Elon Musk, Dogecoin heyecanını artırırken, DOGE fiyatı% 23 arttı

- in Kripto Para Haberleri
21
0

Elon Musk’ın ortaya çıkmasından saatler önce Cumartesi gecesi canlıTesla CEO’su, Dogecoin (DOGE) adlı meme kripto para birimi etrafında yarattığı yutturmaca telaşını soğutmaya niyetli görünüyordu.

Musk olarak aylar süren hafif yürekli birikim, Perşembe günü ciddi bir darbeye yol açtı. hatırlattı Twitter takipçileri, kripto para birimi yatırımlarının spekülatif kaldığını söylüyor. Musk, Şubat ayından itibaren bir TMZ röportajını yayınladı ve Dogecoin’in enflasyonist arz gerçeğiyle daha az değerli hale getirilip getirilmediğini düşündüğüne yanıt verdi. Musk o sırada durumun böyle olduğunu kabul ederek şunları ekledi:

“Açık olmak gerekirse, insanların hayat birikimlerini kripto para birimine yatırmamaları gerektiğini düşünüyorum. Bunun akıllıca olmadığını düşünüyorum. “

Musk, kripto para biriminin dünyada kullanılan birincil para birimi haline gelme şansı olduğunu düşündüğünü, ancak hangisinin olacağını bilerek tahmin yürütmeye devam ettiğini söyledi.

“Kripto’nun dünyanın gelecekteki para birimi olma ihtimali çok yüksek… ve o zaman şu: Hangisi olacak? Ve belki birden fazla olacaktır. Ancak bu noktada spekülasyon olarak düşünülmelidir, ”dedi Musk o sırada.

Dogecoin, Musk’ın halihazırda yoldan çıkmış bir şaka parası olanı benimseme kararının ardından yılın kripto hikayelerinden biri oldu. Doge’nin 2021’deki% 14.000’lik artışına kısmen Musk’ın sosyal medya gönderileri ve tüccarların GameStop ve AMC gibi hisse senetlerine benzer bir şekilde neredeyse ölmek üzere olan bir madeni para pompalama arzusu yardımcı oldu.

Musk, yatırımcılara temkinli olmalarını hatırlatsa bile, DOGE’nin dolar değeri Cuma sabahı erken saatlerde% 23 toparlandı ve hafta ortasındaki yükselişin ardından değerinin dörtte birini 0,69 $ ‘a düşürdü. Musk’tan hemen sonraki saatlerde madeni para fiyatı 0,52 dolardan 0,64 dolara sıçradı. gönderildi Twitter’daki TMZ videosu ve şu uyarıyla birlikte: “Kripto para birimi umut verici, ancak lütfen dikkatli bir şekilde yatırım yapın!”

Ancak Musk, en eğlenceli sonucun nihayetinde tutulan sonuç olabileceğini öne sürdü. Dogecoin ile ilgili olarak Musk şunları söyledi:

Kader ironiyi sever. Mesela, en ironik sonuç ne olurdu? Şaka olarak icat edilen para birimi aslında gerçek para birimi haline geliyor. “

Muhabirler Musk’ı tweet’lerinin Dogecoin yatırımlarının artmasına neden olduğu iddialarıyla bombaladılar – bir dereceden fazla kanıtla desteklenen genel bir trend.

Musk daha önce tweetlerinin Dogecoin fiyatı üzerindeki etkisine ilişkin herhangi bir resmi soruşturmayı memnuniyetle karşılayacağını iddia etmişti, ancak ondan fiyat değiştiren bir tweet daha görme potansiyeli sorulduğunda Tesla CEO’su olumsuz yanıt verdi.

Hayır, dedi Musk arabasına binerken. “Pekala, işte bu” diye ekledi. “Kripto üzerinde çok fazla risk almayın.”

Sorumluluk Reddi: Bu makale, Elon Musk’ın TMZ ile yaptığı röportajın doğru zamanını yansıtacak şekilde güncellenmiştir.