Elon Musk, BTC fiyatının altını tweetledi? Bu hafta Bitcoin’de izlenecek 5 şey

Elon Musk, BTC fiyatının altını tweetledi? Bu hafta Bitcoin’de izlenecek 5 şey

- in Kripto Para Haberleri
25
0

“Dogefather” Elon Musk hodlers için saf acı dağıtırken Bitcoin (BTC) bu hafta 40.000 $ ‘a yaklaştı – sırada ne var?

Birçok kripto yatırımcısı için travmatik bir hafta sonunun ardından Pazartesi, vahşi 2021 boğa piyasasında bir sonraki bölüm için sahneyi hazırlıyor.

Cointlegraph, Bitcoin ve altcoinlerin bundan sonra yapacaklarını şekillendirebilecek beş faktöre bakıyor.

Musk tweet’i Bitcoin teknik seviyesine ulaştı

Her şey bu hafta yine bir adamla ilgili: Elon Musk. Karakteristik bir şekilde, Tesla ve SpaceX CEO’su, Bitcoin’de düşüş gösterdiğinde Twitter’da kargaşaya neden oldu.

Tesla’nın ürünleri için BTC ödemelerini durdurduğu haberi üzerine BTC / USD hemen sattı, ancak Musk için bu yeterli değildi.

Hafta sonu boyunca, Bitcoin’in ademi merkeziyetçiliğine yönelik eleştiriler ve “kriptoya nasıl inandığı” da dahil olmak üzere daha fazla tweet, yangını körükledi.

Tesla’nın zaten hisselerini satmayı planlıyor olabileceği bir ipucuydu, ancak bu en sefalete neden oldu. Musk, herhangi bir satış olmadığını vurguladığı için, Bitcoin 42.000 $ ‘a yakın düştü ve bu önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test etti.

“Spekülasyonu açıklığa kavuşturmak için Tesla herhangi bir Bitcoin satmadı” yazdı Pazartesi gününde.

Twitter olaylarının vurgulanmış olduğu BTC / USD grafiği. Kaynak: Twitter

Musk ile kripto para birimi topluluğunun tam bir savaş gibi görünmeye başlamasıyla birlikte, tüm gözler Twitter savaş alanında kaldığı için Bitcoin şaşırtıcı olmayan bir şekilde uçucu.

Yazım sırasında Bitcoin 44.800 dolar civarında işlem görüyordu ve son 24 saatte hala% 8,7 düşüş gösterdi.

Ancak analist Alex Krueger’in belirttiği gibi, açıklama tweet’i farkında olmadan bir yerel dip sinyaliMusk’ın yayınladığı gibi, BTC / USD 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine ulaştı.

“Elon Musk, olağanüstü bir teknik analist olmalı,” yorumunu yaptı.

“Tesla herhangi bir Bitcoin satmadı ‘tweet’i tam olarak Bitcoin’in temel teknik seviyesi olan 61.8 fib (42.845 $) seviyesinde yayınlandı.”

BTC hakimiyeti% 40’ın altına düşüyor

Musk’ın faaliyetlerinin hem Bitcoin hem de altcoinler üzerinde zararlı bir etkisi oldu.

Dogecoin’i (DOGE) övmeye devam etmesine rağmen, meme tabanlı token bile hafta sonu kayıpları önleyemedi ve büyük hacimli altcoinlerin çoğu Bitcoin düşüşünü takip etti.

Cumartesi günü hala tüm zamanların en yüksek seviyelerini yayınlamak için genel düşüş trendini artıran Cardano (ADA) gibi bazı daha az önemli kayıplar vardı.

Bununla birlikte, düşüş açısından, hiçbir şey ortalama Bitcoin sahibinin piyasa hakimiyeti gibi ne kadar acı çektiğini göstermez.

Pazartesi günü, Bitcoin’in genel piyasa değeri, Haziran 2018’den bu yana ilk kez% 40’ın altına düştü.

Bitcoin piyasa değeri hakimiyet tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Zaten çıkışta, son Bitcoin fiyat baskısı sayesinde hakimiyet önemli bir darbe alırken, Ether (ETH) gibi altcoinler fayda sağladı.

Popüler Twitter tüccarı The Moon “Bitcoin hakimiyeti hala düşüyor” özetlenmiş hafta sonu boyunca.

“Alt sezon henüz bitmedi. Ama içimden gelen his, sonun yakın olduğu! “

Bitcoin temelleri sakinlik sağlar

Bu arada, tüm sinir bozucu fiyat hareketleri için, hiçbir şey mevcut Bitcoin anlatısına ağ temellerinden daha fazla bir yükseliş karşıtı sunamaz.

42.000 $ ‘a düştükten sonra bile Bitcoin madenciler için her zamankinden daha cazip ve bu nedenle ağ güvenliği de her zamankinden daha sağlam.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, hem hash oranı hem de zorluk, son haftalarda mucizevi bir toparlanma yaşadı ve bir madenci yıkamasının kendi kısa fiyat düşüşüne neden olduktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesini geri aldı.

Haftalık ortalama hash oranı ilk kez saniyede 180 exahash’ı aşarak hafta sonu farklı değildi.

Bitcoin 7 günlük ortalama hash oranı grafiği. Kaynak: Blockchain.com

Zorluk, 11 gün sonra bir sonraki otomatik yeniden ayarlamada% 10’un üzerinde artacak. Cuma günü% 21,5 ile bir önceki yeniden ayarlama, Haziran 2014’ten bu yana en büyük pozitif değişimdi.

Kripto tüccar bankası Galaxy Digital’in firma çapında araştırma başkanı Alex Thorn, “Tesla’nın duyurusundan hemen sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin’in madencilik zorluğu bir şefin öpücüğüdür,” dedim geçen hafta.

Dolar destekte sıçradı

Kriptoya özgü tetikleyiciler için bir mola veren daha geniş makro resim, fiyat yörüngesi için biraz ilham verebilir.

Geçen hafta düşüşün ardından ABD dolarının gücü geri dönüyor. ABD doları para endeksi (DXY) tanıdık destekten sıçrıyor – gücündeki artışlar BTC / USD için diş çıkarma sorunları yaratma eğiliminde.

ABD doları para endeksi (DXY) 1 günlük mum grafiği. Kaynak: TradingView

Aynı zamanda, Çin’de hisse senetleri yükseliyor ancak Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ortalama performans gösteriyor. Bazı yetki alanlarında lokalize zirvelere sahipken diğerlerinde daha az vakaya sahip olan koronavirüs eritme potasına katılıyor.

Ancak tüccarlar arasında temel sorun enflasyondur. Kilitlemelerden ve diğer kısıtlamalardan kaynaklanan geniş bir küresel toparlanma, onu tasarlamaya çalışanlar için – özellikle ABD Federal Rezervi ve diğer merkez bankaları için sorun yaratır.

“Küresel ekonomik iyileşme yolunda gidiyor; APAC uygulamalı araştırma başkanı Olivier d’Assier, Bloomberg’e verdiği demeçte, enflasyon korkularını körükleyen şey bu, ”dedi.

Hisse senedi piyasalarının gürleyen yılın ardından, kar alma iştahının anlaşılır şekilde artacağını da sözlerine ekledi.

Bitcoin hala son boğa piyasasını geride bırakıyor

Bitcoin boğa piyasası açısından 2013 mü yoksa 2017 mi?

Endüstrinin en tanınmış isimleri arasında düşüş olduğuna dair hiçbir ipucu yok – geriye kalan tek şey mevcut geri çekilmenin doğasını analiz etmek ve bunu geçmiş yıllarla karşılaştırmak.

Bu hafta, stoktan akış yaratıcısı PlanB, tüm Musk draması için Bitcoin’in 2017’deki 20.000 $ ‘a kıyasla daha iyi performans gösterdiğini belirtti. Bu, 42.000 $ ‘lık düşüşün resmi olarak Bitcoin’in bu boğa döngüsündeki en büyüğü olmasına ve Mart 2020’deki çapraz varlık çöküşünden bu yana olmasına rağmen.

“Bugün 2017 boğa piyasası gibi geliyor (özellikle çatal savaşı sırasında),” tweet attı Pazartesi günü, Bitcoin Cash’in (BCH) doğumunun anılarını hatırlatıyor.

“Bu, bir sonraki ATH’ye doğru düz bir çizgi değil, ancak çok fazla dalgalanma (çoklu% -30 düşüş). HODL. “

17 Mayıs 2021 itibarıyla BTC / USD stok-akış grafiği. Kaynak: Digitalik

Sakinlik çağrısı yapmak ve uzaklaştırmak, deneyimli Bitcoin kullanıcıları arasında önemli bir özelliktir. Cointelegraph’ın geçen hafta bildirdiği gibi, stok-akış, Musk veya diğer herhangi bir aşağı yönlü oynaklık bölümü tarafından ihlal edilmemiş durumda.

Bir eşlik eden anketBu arada, ankete katılan 35.000 kişinin çoğunluğunun BTC / USD’nin bu yıl yine de 100.000 $ ‘a ulaşacağına inandığını ortaya çıkardı.