Elon Musk, Bitcoin krizini eleştirdi, Ether gelişti, Dogecoin hayatta kaldı: Hodler’s Digest, 9–15 Mayıs

Elon Musk, Bitcoin krizini eleştirdi, Ether gelişti, Dogecoin hayatta kaldı: Hodler’s Digest, 9–15 Mayıs

- in Kripto Para Haberleri
19
0

Her cumartesi geliyor, Hodler’in Özeti bu hafta meydana gelen her önemli haberi izlemenize yardımcı olacak. En iyi (ve en kötü) teklifler, benimseme ve düzenleme olayları, önde gelen madeni paralar, tahminler ve çok daha fazlası – bir bağlantıda Cointelegraph’ta bir hafta

Bu Haftanın En Çok Okunan Hikayeleri

Tesla, karbon endişeleri nedeniyle ödemeleri düşürdükten bir saat sonra Bitcoin% 6 kaybetti

Altcoinler güçlendikçe kripto sıralamasında hâlihazırda hakimiyet kaybederken, Elon Musk bir şok duyurusu yaptığı için bu hafta Bitcoin için işler daha da kötüye gitti.

Twitter’da milyarder CEO, kripto para biriminin çevre üzerindeki etkisine dair endişeler nedeniyle BTC kullanan Tesla otomobillerinin satın alınmasının durdurulduğunu açıkladı.

Musk, Tesla’nın daha fazla Bitcoin’i satma planı olmadığını söylese de, şirketin enerjiye çok daha az bağımlı olan diğer kripto para birimlerine baktığını doğruladı.

BTC, tüccarları şaşırtmış gibi görünen ani açıklamanın ardından serbest düşüşe geçti. Kadar alçaldı 46.980,02 $ ve yukarıda kalmak için mücadele etti 50.000 $ dan beri.

Tüccarlar dalışı satın almaya başladıkça Elon Musk’ın bombasına tepki

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Musk’ın açıklaması kripto topluluğundan gelen bir öfke barajıyla karşılandı.

Bu blok zincirinin enerji kullanımının yeni bir şey olmadığı göz önüne alındığında, Tesla’nın sadece birkaç ay önce Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapmasından bu yana neyin değiştiği konusunda pek çok kişinin kafası karıştı.

Bazıları CEO’yu 280 karakterlik misyonlarıyla pazarı manipüle ederek bir “pompala ve terk et” dolandırıcılığına girişmekle suçladı. Diğerleri, madencilerin öncelikle yenilenebilir enerji kullandıklarında ısrar etti – ancak veriler bunun hafif bir süs olabileceğini gösteriyor. Madencilerin% 76’sı bazen yenilenebilir enerji kullanırken, Cambridge Üniversitesi, iş kanıtı kripto para birimleri tarafından tüketilen toplam gücün yalnızca% 39’unun çevre dostu olduğunu tahmin ediyor.

Barstool Sports’un kurucusu David Portnoy da Musk’ı “insanların geleceği ve servetiyle oynamakla” suçlayarak Musk’a girdi.

Diğerleri, iş kanıtının Bitcoin için çok önemli olduğuna dikkat çekti ve yatırımcılara kripto para biriminin eleştirilere dirençli olduğu konusunda güvence vermeye çalıştı.

Saifedean Ammous, yazarı Bitcoin Standardı: Merkez Bankacılığına Merkezi Olmayan Alternatif, sözlerini de küçümsemedi, söylüyorum Musk: “Roketlerinizi ve pil üretiminizi ‘daha sürdürülebilir enerjiye’ değiştirmediyseniz, burada aptalca büyük bir ikiyüzlü gibi görüneceksiniz. Dünyanın sağlam paraya, roketlerinize ve devlet destekli elektrikli arabalarınıza ihtiyaç duyduğundan çok daha fazla ihtiyacı var.

Ether ilk kez 500 milyar dolarlık piyasa değerini aştı

ETH, kaçınılmaz olarak kripto piyasası tanklarına kapıldı. Ancak Tesla draması ortaya çıkmadan önce, bir dizi astronomik dönüm noktasına ulaşarak gösteriyi çalıyordu.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi yükseldi 4.362,35 $ – piyasa değerini kısaca yukarı çekmek 500 milyar $ ilk defa. Bu, ETH’nin Pazartesi günü 4.000 doları aşarak benzeri görülmemiş bir bölgeye girmesinin hemen ardından sıcak geldi.

Ether’in parabolik dalgalanması, ona Visa ve JPMorgan’ın beğenilerinden daha büyük bir değer verdi.

Tesla’nın duyurusunun kalıcı bir etkisi görülmeye devam ederken, analistler ETH’nin 5.000 $ ‘a ulaştığına inanıyor. hala bir meseledir, ne zaman değil.

Elon Musk, geliştiricilerle “verimliliği artırmak” için çalıştığını söylerken DOGE hızla yükseliyor

Musk’ın parmak izleri bu hafta sadece Bitcoin’de değil. Sanki ev sahipliği yaptığı bir ömür öncesine benziyor Cumartesi gecesi canlı – ve gönder DOGE’nin fiyatı düşüyor eksantrik girişimci şaka kripto para birimini tanımladıktan sonra bir “koşuşturma” olarak.

Dogecoin kaybetti % 40 son cumartesiden pazara 24 saatlik bir süre içinde değerinin en düşük seviyesine ulaşması 0,43 ABD doları. Bazı analistler altcoin’in yayından sonra toparlanmasını beklerken, bunun tersi doğru oldu.

Bununla birlikte, XRP’nin 2018’deki düşüşünü anımsatan yıkıcı bir çöküşün uyarıları asılsız oldu … en azından şimdilik. Son günlerde, DOGE yukarıya geri döndü 0,50 ABD doları iki parça iyi haberin arkasında.

Musk, kripto para biriminin verimliliğini artırmak için Dogecoin’in geliştiricileriyle birlikte çalıştığını açıklamasının ardından altcoin coşkuyla tepki verdi. Birkaç gün önce, Tesla’nın DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak kabul edip etmeyeceğini soran bir Twitter anketi yayınlamıştı. Piyasalar Coinbase tarafından da alkışlandı ve önümüzdeki altı ila sekiz hafta içinde Dogecoin’i listelemeyi planladığını doğruladı. Tüm bunlar, DOGE’nin kırmızı denizdeki az sayıdaki kazanandan biri olmasına neden oldu.

Bu hafta DOGE ile karşılaşan tek drama değildi ve bir dizi “Dogecoin katili” sahneye çıkmaya başladı. Bunlardan biri Shiba Inu’ydu, dramatik bir şekilde yükselen bir dizi yüksek profilli borsa tarafından listelendikten sonra.

Ne yazık ki, Shiba Inu’nun havlaması ısırığından çok daha kötü çıktı. Madeni paranın web sitesi dedi ki % 50 Token arzının tamamı, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e, kullanma olasılığının düşük olduğu göz önüne alındığında bir “yakma” hareketi olarak gönderilmişti. Ama şok edici bir dönüşte, Buterin davetsiz bağıştan tam olarak yararlandı – SHIB tokenlerinin büyük bir bölümünü COVID-19 ile savaşırken Hindistan’a yardım sağlayan bir fona verdi. O zamandan beri fiyatlar düştü.

Döviz banka benzeri hizmetler eklemeyi planlarken Coinbase geliri 1. çeyrekte üçe katlandı

Coinbase, Nasdaq’ta listelendikten sonra Perşembe günü Q1 gelirlerini açıkladı – ve beklendiği gibi, boğa piyasası borsaya çok sağlıklı rakamlar sağlamaya yardımcı oldu.

Toplam gelirler, analistlerin beklediği hisse başına 3.07 $ ‘dan biraz daha az olan 1.8 milyar $ veya 3.05 $ olarak geldi. Bununla birlikte, bu, üç kat daha yüksektir. 585 milyon $ önceki çeyrekte oluşturulmuştur.

Net kar da yükseldi 771 milyon $, 4. çeyrekte görülenleri dört katına çıkarın ve 24 2020’nin ilk çeyreğinden kat fazla.

Coinbase, gelecekteki performans için ayrıntılı rehberlik sağlamaktan vazgeçti, uyarı: “Yatırımcıların, işimizin doğası gereği öngörülemez olduğunu hatırlamaları önemlidir.”

Ne yazık ki, bunların hiçbiri COIN’in referans fiyatına gittikçe yaklaşan hisse fiyatı için bir artışa dönüşmedi. 250 ABD doları Nisan ortasında piyasaya çıktığında görüldü.

Veteran Wall Street analisti ve New Constructs CEO’su David Trainer, Coinbase hisselerinin düşmesini bekliyor. 100 $ ya da artan rekabet ısırdıkça daha da düşük, “Şirketin hisse fiyatına eklenmiş gelecekteki kâr beklentilerini karşılaması pek olası değil.”

Kazananlar ve kaybedenler

Hafta sonunda Bitcoin, 49.594,02 $, Şirketinde Ether 4.028,01 $ ve XRP 1,40 ABD doları. Toplam piyasa değeri 2.329.213.762.738 $.

En büyük 100 kripto para birimi arasında, haftanın ilk üç altcoin kazananı: Shiba Inu, Çokgen ve Yeniden kazanın. Haftanın ilk üç altcoin kaybedenleri Dogecoin, Holo ve Siacoin.

Kripto fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Cointelegraph’ın piyasa analizini okuduğunuzdan emin olun.

En Unutulmaz Alıntılar

“Web3’ü, herkesin kendi içeriğinin sahibi ve kontrolüne sahip olduğu internetin geleceği olarak görüyoruz.”

Matthew Gould, Unstoppable Domains CEO’su

“Değer deposu olarak Altını değiştirmenin çevreye yardımcı olacağını biliyoruz […] ve büyük banka ve bozuk para kullanımının azaltılması topluma ve çevreye fayda sağlayacaktır. “

Mark Cuban, milyarder yatırımcı

“Bu anlar, piyasada paniğe işaret ettiği için tarihsel olarak iyi satın alma fırsatları olmuştur.”

Balina haritası

“İster Bitcoin ister NFT aracılığıyla dijital mülkiyet haklarının ortaya çıkması, belki de en alttaki üç milyar sınır ve gelişmekte olan piyasa tüketicileri için finansal katılım için en büyük fırsattır.”

Manuel Stotz, Kingsway CEO’su

“Dünyanın, roketlerinize ve devlet sübvansiyonlu elektrikli arabalarınıza ihtiyaç duyduğundan çok daha fazla sağlam paraya ihtiyacı var.”

Saifedean Ammous, Bitcoin Standardı: Merkez Bankacılığına Merkezi Olmayan Alternatif yazar

“Coinbase, rekabet piyasaya girdikçe büyük olasılıkla patlama kazançlarını sürdüremeyecek.”

David Eğitmen, Yeni İnşaatlar CEO’su

“Uzun vadede, Bitcoin konusunda hala çok iyimserim ve bu duyurunun fiyatı veya benimsemeyi önemli ölçüde etkileyeceğine inanmıyorum.”

Adrian Przelozny, Bağımsız Rezerv CEO’su

“Bazı siyah kuğu olayları dışında, bu mitingin yakın zamanda biteceğini görmüyorum.”

Lex Moskovski, analist

“DOGE, burada kalıcı olan büyüyen bir hareketin içinde bir heves.”

Nick Spanos, Zap Protokolü kurucusu

“Binlerce madeni para var ve DOGE bu kategoride gerçekten işe yaramaz. Bunlar yalnızca altta yatan değeri veya kullanım durumu olmayan fayda belirteçleridir ve sonunda yok olurlar. “

Mark YuskoMorgan Creek Digital Management kurucusu

Haftanın Tahmini

BTC, beş yıl içinde 250.000 dolara ticaret yapabilir: Morgan Creek Capital CEO’su

Bitcoin için kısa vadeli bir şok olmasına rağmen, uzun vadeli tahmin söz konusu olduğunda iyimserlik sıkıntısı yok.

BTC’nin 2025 yılına kadar coin başına 250.000 $ ‘dan işlem yapma şansı olduğuna inanan Morgan Creek’ten Mark Yusko’ya bir bakın.

Onun tahmini, Bitcoin’in “parasal değer” açısından altına rakip olacağı varsayımına dayanıyor.

Yusko’nun CNBC’deki görünümü, altcoinleri tercih eden yatırımcılar için kuyrukta bir acı ile geldi. Ekledi: “Binlerce madeni para var ve DOGE bu kategoride gerçekten işe yaramaz. Bunlar yalnızca altta yatan değeri veya kullanım durumu olmayan fayda belirteçleridir ve sonunda yok olurlar. “

Haftanın FUD’si

Binance’in IRS ve Adalet Bakanlığı tarafından soruşturulduğu bildiriliyor

Binance’in hem Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı hem de İç Gelir Servisi tarafından soruşturulduğu bildiriliyor.

Bloomberg’e göre, iki devlet kurumu, yasadışı işlemler için kripto para kullanan ABD sakinlerine yönelik bir soruşturmanın parçası olarak Binance Holdings Ltd.’yi araştırıyor.

Yetkililerin Binance çalışanlarından ve müşterilerinden bilgi istediği, ancak tüm sorularının mutlaka yanlış davranış iddialarına bağlı olmadığı bildiriliyor.

Bir Binance sözcüsü, şirketin yasal yükümlülüklerini “çok ciddiye aldığını ve düzenleyiciler ve kanun uygulayıcılarla işbirliğine dayalı bir şekilde iletişim kurduğunu” söyledi.

Vergileri geri ödeyemezseniz IRS kripto para biriminize el koyacak

ABD İç Gelir Servisi veya IRS, ödenmemiş vergi borçlarını ödemekte zorlanan kripto para sahiplerinin varlıklarını ele geçirmeye hazırlanıyor ve ajansın dijital varlıklara olabilecek diğer mülk türleriyle aynı şekilde davrandığına dair güçlü bir sinyal gönderiyor. el konuldu.

IRS’nin yardımcı baş danışman yardımcısı Robert Wearing, Amerikan Barolar Birliği tarafından düzenlenen sanal bir konferansta, hükümetin dijital varlıkları mülk olarak sınıflandırdığını söyledi. Bu nedenle, geri ödenmemiş ödenmemiş vergi borcunu karşılamak için bu varlıklara el konulabilir.

Bloomberg’e göre şöyle dedi: “IRS bu mülke el koyacak ve onu satmak ve tahsilatı gerçekleştirmek için kullanmak için olağan prosedürlerini izlemeye çalışacaktır.”

BTC ve diğer kripto para birimleri, ABD federal vergi yasası perspektifinden mülkiyet olarak sınıflandırılır.

Türk gümrükleri, kaçak Bitcoin madenciliği yapan 500’den fazla teçhizata el koydu

Türk gümrük uygulamaları, ülkedeki yasadışı Bitcoin madencilik ekipmanına karşı rekor kırdığı söylenen bir kaçakçılık operasyonunu durdurdu.

Bir ihbar aldıktan sonra, Türkiye’nin Gümrük Koruma’nın kaçakçılıkla mücadele ve istihbarat ekipleri, bu haftanın başlarında İzmir’de bir depoya baskın düzenleyerek kapalı karton kutularda 501 ASIC Bitcoin madencilik kulesi buldular.

Gümrük idaresi, ele geçirilen ekipmanın tahmini değerini şu tarihte bildirdi: 600.000 $. Soruşturma kapsamında dört şüpheli gözaltına alındı.

En İyi Cointelegraph Özellikleri

Lazer gözümle casusluk yapıyorum: Bitcoin’i ana akım haline getirmek için bir Twitter fenomeni mi?

Son aylarda artan sayıda yüksek profilli ünlü, Twitter’da “lazer gözü” memesini benimsemeye devam etti.

Sessiz olun, Elon: Piyasaları hareket ettirmek için Musk’ın Twitter maskaralıklarına ihtiyaç duymayan 5 kripto hikayesi

Evet, evet, anlıyoruz: Elon ilgiyi seviyor. Bu arada, bu ay onun etkisinden vazgeçmemizi gerektirmeyen beş kripto haberine bir göz atalım …

Dolar hype ile buluştuğunda: Ünlülerin en büyük NFT hitleri

Fungible tokenler, satışlarda milyonlarca doları artırmaya devam ediyor. İşte 2021’in şimdiye kadarki en çok NFT kazananı.