Düzeltme derinleştikçe Bitcoin 46.000 $ ‘ın altına düştü; kurumlar birikmeye devam ediyor

Düzeltme derinleştikçe Bitcoin 46.000 $ ‘ın altına düştü; kurumlar birikmeye devam ediyor

- in Kripto Para Haberleri
22
0

Bitcoin (BTC) fiyatı, Pazar günü dört gün içinde ikinci kez 46.000 $ ‘ın altına düştü ve amiral gemisi dijital para birimi için daha derin bir kısa vadeli düzeltme hayaletini yükseltti.

TradingView’e göre Bitcoin 45.400 $ ‘a mütevazı bir iyileşme göstermeden önce 45.127,01 $’ a düştü. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, gün içinde% 5 ve son yedi günde% 20’nin üzerinde.

Bitcoin fiyatı, kısa vadeli dalgalanma için parantez oluşturur. Kaynak: TradingView

Ethereum (ETH)% 7, Polkadot (DOT)% 10 ve Binance Coin (BNB)% 3 düştü.

Tüm varlıkların toplam piyasa değeri 2,3 trilyon dolardan 2,1 trilyon dolara düştüğü için kripto satışları Pazar günü yoğunlaştı. Kaynak: Coin360

Kripto para birimlerine yönelik piyasa duyarlılığı, Tesla’nın artık otomobilleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmediğinin ortaya çıkmasının ardından son günlerde kötüleşti. Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından Binance ile ilgili olası bir soruşturma hakkındaki manşetler de potansiyel bir yasal tepkiyle ilgili endişeleri dile getirdi.

Bu arada, Avanti dijital bankasından Caitlin Long, Tether’in ilk rezerv açıklamasının yatırımcıları ürküttüğüne inanıyor. Cumartesi günü yayınlanan bir Twitter başlığında, Long dedim Tether’in “temerrüt olasılığı [and] temerrütteki zarar şiddeti kredi riskinden dolayı arttı ”. Yani şirketin nakit ve nakit benzerlerinin neredeyse üçte ikisi ticari senetlerde saklanıyor.

Kurumlar birikiyor

Bugün piyasadaki tüm gürültüye rağmen, kurumlar sürekli artan inançla Bitcoin biriktiriyor ve boğa piyasasının henüz sona ermediğine dair ikna edici kanıtlar sunuyor.

BTC’ye kurumsal ve kurumsal maruziyeti izleyen Bitcoin Hazineleri, bildirildi Cumartesi, kurumlar son 30 günde 215.000 Bitcoin biriktirdi. Bu kabaca 10 milyar dolara eşittir.

Bilançolarında Bitcoin bulunan şirketler önemli bir yatırım getirisi elde etti. Bitcoin Hazineleri olarak bildirildi 12 Mayıs’ta MicroStrategy’nin BTC rezervinin değeri 2,3 kat arttı. Square’in Bitcoin zulasının değeri 2,1 kat arttı. Riot Blockchain’in sahipliklerinin değeri 9 kat arttı. Bu rakamlar, son piyasa düzeltmesinin ortasında hafif düştü.

Kurumlar, bir yılın büyük bir bölümünde Bitcoin’i taşıyor. Bu sözde akıllı para yatırımcıları, BTC’nin geçen yaz sadece 10.000 $ ‘dan Nisan ayında yaklaşık 64.000 $’ a yükselmesinin en büyük nedenlerinden biri.