Duymamış olabileceğiniz kripto merkezli 6 şarkı

Duymamış olabileceğiniz kripto merkezli 6 şarkı

- in Kripto Para Haberleri
36
0

Kripto para birimi endüstrisi çoğunlukla teknoloji ve veri merkezli olsa da, sektörümüzde yaşayan insanlar yaratıcılıklarından yoksun değiller. Bu sadece yarattıkları çeşitli çözüm ve buluşlarda değil, aynı zamanda sanatsal (ve çoğu zaman mizahi) eserlerinde de görülmektedir.

Yıllar geçtikçe, kripto alanının insanları, şakaları ve mizahının yanı sıra dağıtılmış teknolojiye dayalı şarkılar hazırladılar. Bu şarkılardan bazıları, kripto şarkı sözleriyle değiştirilen ana akım hitlerin parodileridir, diğerleri ise dijital varlık endüstrisine özgü orijinallerdir.

İşte dinlemeye değer birkaç kripto merkezli şarkı.

“Bitcoin pls aya gider”

Kripto alanında bir klasik olan “Bitcoin pls aya gider”, Bitcoin (BTC) 2017 boğa koşusunu takiben fiyatta önemli ölçüde düşüş yaşadıktan sonra geldi. YouTube kanalı 1binx bu lirik çalışmayı 6 Kasım 2018’de yayınladı. Şarkı, Bitcoin’i fiyatını yükseltmeye ve “artık yana doğru gitmeyi bırakmaya” teşvik ediyor. TradingView verilerine göre şarkı sırasında Bitcoin, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20.000 $ ‘a yakın 10.000 $’ dan daha düşük işlem gördü ve bu aralıkta dikkate değer bir süre boyunca konsolide oluyordu. Şarkı, kripto endüstrisi kişilikleri Michael Novogratz ve Tone Vays’in duygularını içeriyordu.

“Banksters Paradise (Bir Bitcoin Şarkısı)”

YouTube kanalı tarafından yayınlanan bir şarkı Dönek Yatırımcı, “Banksters Paradise (A Bitcoin Song)”, Coolio tarafından yazılan “Gangsta’s Paradise” ın bir parodisidir. Parodi, para basımı ve enflasyon atmosferinin ortasında bankacılar için bir oyun alanı olarak dünyayı detaylandırıyor ve bir çözüm olarak Bitcoin’e işaret ediyor.

“BLOCKCHAINIAN RHAPSODY”

Queen’in “Bohemian Rhapsody” şarkısı dünyanın en popüler lirik eserlerinden biridir. Olarak bilinen bir YouTube kanalı Kripto Karaoke melodinin kripto merkezli bir parodisini yaptı. “Boğa piyasaları gelir, boğa piyasaları gider, HODL yüksek, HODL düşük,” şarkının sözleri, orijinal şarkıdan farklı olarak şunları içerir: “Easy come, easy go, little high, little low.” Yenilenen hat, kripto alanında popüler bir terim olan HODL’ye saygı duruşunda bulunuyor. Terimin belirlenmiş bir tanımı olmamasına rağmen, genellikle piyasadaki dalgalanmalardan bağımsız olarak varlıklara bağlı kalmak anlamında kullanılır.

“Eski Şehir Yolu (Bitcoin Sürümü)”

YouTuber Lil Bubble, kripto şarkı taklitleri yaparken kendisi için bir niş oluşturdu. Yaratıcı, kripto endüstrisine dayalı çok sayıda şarkı taklidi yaptı. Müzik videoları genellikle uzay giysisi içinde dans eden bir kişiyi içerir – bu, “aya” giden varlıkların yaygın endüstri görüntülerine bir referans.

YouTuber’ın sosyal medya platformundaki görüşler açısından en popüler şarkısı Lil Nas X’in “Old Town Road” yorumudur. Parodi, düşük dönemler boyunca kripto alanına yatırım yapma ve varlık tutma mücadelelerine komik bir şekilde değiniyor.

“HODL ÇETESİ”

Müzik sanatçısı Chris Record, YouTube kanalında pek çok farklı içerik yayınladı. Chris Record TVbazı müzik eserleri dahil. Doğrudan kripto üzerine odaklanmasa da, kanal birkaç müzikal kripto kreasyonu yayınladı. Böyle bir video Lil Pump’ın “Gucci Gang” şarkısını “HODL GANG” adlı bir Bitcoin rap remixine dönüştürüyor. Aralık 2017’de, önceki kripto boğa piyasasının zirvesine yakın bir yerde yayınlanan şarkı, kripto yatırımının çeşitli yönlerinden, kripto tarihinden ve benzerlerinden bahsediyor.

“BITCONNECT EDM REMIX”

Şimdi feshedilen Bitconnect, 2017 kripto boğa koşusu sırasında yaygın olan bir kripto dolandırıcılığıydı. Bitconnect, projenin yatırımcılarından Carlos Matos’un coşkulu şarkı söyleme, bağırma ve genellikle komik şovmenlikle başlayan bir konuşma yaptığı bir etkinlik düzenledi. Konuşma daha sonra meme layık bir içerik haline geldi. Müzik sanatçısı Dylan Locke, YouTube kanalı aracılığıyla Matos’un konuşmasına dayanan bir elektronik dans müziği veya EDM şarkısı yaptı.

Bunlar, endüstrinin yaratıcı müzikal ve komedi yeteneğinin sadece birkaç örneğidir. Kripto para ana akımın dikkatini çekmeye devam ederken, sadece kulağa hoş gelen tonların yıllarca çoğalmaya devam edeceğini umabiliriz.