Dogecoin’e Google arama ilgisi ilk kez Bitcoin’i geride bıraktı

Dogecoin’e Google arama ilgisi ilk kez Bitcoin’i geride bıraktı

- in Kripto Para Haberleri
37
0

İnternet arama istatistikleriyle ölçülen Dogecoin’e (DOGE) yönelik küresel kamu ilgisi, ilk kez Bitcoin’in (BTC) ilgisini geçti. Google Trends’den alınan verilere göre, 2-8 Mayıs için her bir kripto para birimine atanan değerler DOGE için 56/100, BTC için 48/100 puanda duruyor.

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, son 12 ayda DOGE’ye yönelik arama ilgisi, iki madeni paraya olan ilgi daha önce farklılaşsa da, genellikle Bitcoin’deki kamu ilgisindeki zirve ve düşüşlerle yakından ilişkilidir. Bununla birlikte, bu hafta sadece güçlü bir korelasyon olmadığını değil, aynı zamanda DOGE’ye mutlak olarak daha yüksek bir ilgi seviyesini de gösteriyor.

Son 12 ayda DOGE (kırmızı) ve BTC (mavi) arasında Google Trendler arama verileri karşılaştırması

Daha önce bildirildiği gibi, DOGE dramatik bir 2021 olmasa bile hiçbir şeye sahip değildi. Nisan ortasında, madeni para sadece bir günde% 80 değer kazanarak yılbaşından bugüne getirilerinde% 5.000’i kapladı. Özgün bir meme kripto para birimi olarak, varlığın baş döndürücü fiyat artışlarının çoğu, sosyal medya duyarlılığından ve muhtemelen Tesla CEO’su Elon Musk tarafından sık sık, şakacı olsa da, onayından kaynaklandı.

Yine de Nisan ayında daha önce belirtildiği gibi, varlığa yüksek düzeyde kamu ilgisi olması, mutlaka piyasalardaki iyi şansının göstergesi değildir. Gerçekten de bu hafta, Musk’ın Saturday Night Live’daki son görünümü sırasında madalyonun yeni bir tanıtım dalgasıyla aynı zamana denk gelen DOGE için belirgin bir düşüş yaşadı.

Blockstream’den Adam Back kısa süre önce mem mantığının yüksek riskli, değişken bir “pompa ve boşaltma kumarhane kilim çekme“Varlığın doğal bir değerden yoksun olduğu, ancak etrafta toplanıp potansiyel bir kâr için kısa devre yapılabileceği yönündeki yaygın algıya dayanıyordu.

Google Trends’den alınan verilerin de gösterdiği gibi, Back’in ifadesiyle bu “kumarhane pazarı mantığı” ABD’de en güçlü halini koruyor, onu ABD Virjin Adaları ve Türkiye izliyor. Ay boyunca, DOGE% 600’ün üzerinde bir artış göstermeye devam ediyor, ancak haftada% 0,6 değer düşüşü ve günde% 1,6 artışla yatay olarak işlem gördü.