Dogecoin taklitçisi Shiba Inu, Binance listesinde% 146 pompaladı

Dogecoin taklitçisi Shiba Inu, Binance listesinde% 146 pompaladı

- in Kripto Para Haberleri
18
0

Kendi kendine uygulanan “Dogecoin Killer” lakabıyla ortaya çıkan en son kripto para birimi, tek başına gülmekle başarılı olmak için Binance’e doğru yol alıyor.

Shiba Inu (SHIB), CoinMarketCap’in sadece iki gün önce en iyi 20 sıralamasına girdi, muhtemelen yatırımcıların Dogecoin’i (DOGE) çevreleyen hype’a verdiği bir yanıt. 48 saat içinde, SHIB jetonu 0,000003 $ değerinden 0,000032 $ ‘a çıktı -% 966’lık bir artış, bu da yılın başından bu yana% 2,300,000’in üzerinde büyümeye eklendi.

Binance, Pazartesi sabahı SHIB’yi inovasyon bölgesinde (yüksek riskli bir ticaret özelliği) listeleyeceğini açıkladığında, token’ın değeri iki saat içinde iki kattan fazla artarak 0,000013 $ ‘dan 0,000032 $’ a yükseldi.

Shiba Inu web sitesi, SHIB token arzının% 50’sinin likidite sağlamak için geri dönüşü olmayan bir şekilde Uniswap’e kilitlendiğini iddia ediyor. Diğer% 50, Ethereum ortak yaratıcısı Vitalik Buterin’e bir “yakma” hareketi olarak gönderildi, ancak Buterin’in hala fonlara tam erişimi var.

Buterin’in halka açık cüzdanındaki 500 trilyon SHIB tokeninin değeri şu anda 15 milyar doları aşıyor ve şu anda değeri 1,3 milyar doların biraz üzerinde olan Ether (ETH) varlıklarının değerini çok aşıyor. Buterin’in cüzdanının, diğer birçok Dogecoin taklitçisinden de dahil olmak üzere, bu tür madeni paraların davetsiz bağışlarını düzenli olarak aldığı unutulmamalıdır. Görünüşe göre Shiba Inu’nun algılanan değerlerinden bazıları, Buterin’in tokenlerinin dokunulmadan kalacağı fikrinden kaynaklanıyor, ancak herkes aynı fikirde görünmüyor.

CoinMarketCap, 0,00002617 dolarlık birim fiyatı ve 394 milyar SHIB’lik dolaşım arzına dayalı olarak jetona 11 milyar dolarlık bir piyasa değeri değerlemesi atfediyor. CoinGecko, mevcut coin arzını henüz belirlemediği için Shiba Inu’ya henüz bir piyasa değeri atfetmedi.

CoinMarketCap’in de sahibi olan Binance, 10 Mayıs’ta SHIB’yi inovasyon bölgesinde ticarete açacağını duyurdu. Binance duyurusu Shiba Inu hakkında şunları söyledi:

“SHIBA INU (SHIB), ademi merkeziyetçi topluluk inşasında bir deney ve Dogecoin’e benzer başka bir meme madeni para.”

“SHIB, SHIBA INU’nun yerel simgesidir ve merkezi olmayan bir borsa olan ShibaSwap’i kullanmak için bir teşvik olarak listelenen ve kullanılan ilk jeton olacak” dedi.

Duyuru, Buterin’in ve diğer iki cüzdanın altını çizerek, şu uyarıyı yapıyor: “Yazım sırasında ilk 1, 2 ve 5 numaralı cüzdanların% 50,5,% 7,0 ve% 3,0 olduğunu lütfen unutmayın. toplam arzın sırasıyla. “

Buterin’in cüzdanında yarım katrilyon SHIB bulunmasının piyasa değeri hesaplamalarını nasıl etkilediğini sormak için Binance ile iletişime geçtik. Bu makale, cevap vermeleri durumunda güncellenecektir.