DJ David Guetta lüks Miami pedini satışa çıkardı, bunun için 38 Bitcoin kabul edecek

DJ David Guetta lüks Miami pedini satışa çıkardı, bunun için 38 Bitcoin kabul edecek

- in Kripto Para Haberleri
11
0

Ünlü Fransız DJ David Guetta, Miami Beach’teki lüks dairesini satışa çıkardı ve Bitcoin ve Ethereum ile ödeme kabul edecek.

Üç yatak odalı 2528 metrekarelik sahil mülkü, lüks Setai Residences kat mülkiyeti kompleksinin 37. katındadır ve bugünün fiyatlarıyla 14 milyon $ veya yaklaşık 37.69 BTC’ye satılıktır.

Setai Konutları: Freud Grubu

Mülk, iki ana süite, Miami silüetinin panoramik manzarasına, 24 saat otel hizmetine ve okyanus kıyısında üç yüzme havuzu, sauna ve birkaç isim için bir spa gibi olanaklara sahiptir. Satışa, ünlülere hitap eden bir gayrimenkul yatırım şirketi olan Freud Group ev sahipliği yapıyor.

Bu Guetta’nın ilk kripto hareketi değil, DJ, Eylül ayında merkezi olmayan sanal gerçeklik platformu Sensorium Galaxy ile bir ortaklık imzaladı. Web sitesinde listelenen diğer mülklerde kriptodan bahsedilmediğinden, Guetta’nın kriptoyu kabul etme kararı kendi seçimi gibi görünüyor.

Youtube’da birden fazla şarkısı 1 milyardan fazla izlenen Fransız DJ, 2018’de New York milyarderi Richard LeFrak’tan 9,5 milyon dolara mülkü satın aldı ve satıştan 4,5 milyon dolar kazandı.

Guetta’nın dairesi: Freud Group

Miami, kriptoyu kabul eden cömert mülk satışları için bir sıcak nokta haline geliyor gibi görünüyor. Geçen ay, Miami’nin Arte Surfside lüks daireleri – Ivanka Trump’a ev sahipliği yapan bir kompleks – Bitcoin ve Ethereum gibi birden fazla kripto para biriminde ödeme kabul edeceğini duyurdu.

27 Mayıs’ta firma, tamamı kripto olarak ödenen 22,5 milyon dolara dört yatak odalı bir çatı katı sattı. Bildirildiğine göre, bugüne kadarki en büyük kripto bazlı emlak satışı, ancak firma alıcının adını veya mülkü satın almak için hangi kripto paranın kullanıldığını açıklamadı.

İlişkili: Kripto emlak listeleri yükselirken Portekiz’de DOGE ile apartman satın alabilirsiniz

2021 Bitcoin konferansına az önce ev sahipliği yapan Miami, kısmen belediye başkanı ve Bitcoin sahibi Francis Suarez sayesinde 2021’de kripto dostu bir şehir haline geldi.

Suarez, Ocak ayında Miami’yi “kripto inovasyonu” için bir merkeze dönüştürmek için “gece gündüz çalıştığını” belirtti.