Diginex’in kripto saklama kolu, İngiltere’deki mali gözlemci kuruluştan yeşil ışık aldı

Diginex’in kripto saklama kolu, İngiltere’deki mali gözlemci kuruluştan yeşil ışık aldı

- in Kripto Para Haberleri
18
0

Birleşik Krallık’taki mali düzenleyiciler, dijital varlıklar grubu Diginex’in güvenlik belirteci saklama kolu olan Digivault’u bir saklama cüzdanı sağlayıcısı olarak kaydolmak için onayladı.

Diginex’ten bugün yapılan bir duyuruda, firma Finansal Davranış Otoritesinin veya FCA’nın Birleşik Krallık’ta bağımsız bir dijital varlık sorumlusu olarak kaydolması için Digivault’a yeşil ışık yaktığını söyledi. Hareket, Digivault i’yi finansal bekçi köpeğinin Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele konusundaki kurallarına uygun olarak ima ediyor.

Sorumluya göre Digivault, “kurumsal ve kurumsal yatırımcılara kripto varlıklarında uyumlu ve güvenli saklama hizmetleri sunmayı” hedefliyor. Firma, saklama çözümlerinin, Hong Kong merkezli güvenlik firması Malca-Amit’in sahip olduğu fiziksel kasalarda soğuk depoda dijital varlıklara sahip olmayı içerdiğini söyledi.

Digivault CEO’su Rob Cooper, Cointelegraph’a, Bitcoin’in (BTC) “gelecek için gerçek bir değer deposu olduğu” yönündeki büyüyen görüşün, güvenli kripto depolama çözümleri için daha büyük bir talebe yol açtığını söyledi. Tesla ve MicroStrategy gibi çok sayıda kurumsal yatırımcı, geçtiğimiz yıl BTC’yi rezerv varlık olarak satın alarak kripto alanına girdi.

Cooper ekledi:

“FCA AML onayı sadece Digivault için değil, aynı zamanda bir bütün olarak sektör için büyük bir haber çünkü işletmeler artık geçici sicilden tam onaya geçiyor. Bu, düzenleyicilerin bu yeni varlık sınıfı için desteğinin gerçekten olduğuna dair bir emsal teşkil ediyor. ve daha fazla kurumsal akışı harekete geçirmeyi mümkün kılıyor. “

FCA, kripto alanı geliştikçe son aylarda kapsamını genişletti. Ekim ayında, finansal gözlemci İngiltere’deki şirketlerin vadeli işlemler ve borsada işlem gören senetler dahil olmak üzere kripto türev ürünleri sunamayacağını duyurdu. Bu yıl FCA, kripto şirketlerinin yıllık mali suç raporları sunmalarını da gerektireceğini söyledi.