Dfinity’nin ICP jetonu, büyük borsalarda ilk gün ticaretin şiddetli olduğunu gördü

Dfinity’nin ICP jetonu, büyük borsalarda ilk gün ticaretin şiddetli olduğunu gördü

- in Kripto Para Haberleri
16
0

İnternet Bilgisayarı yardımcı programı belirtecinin piyasaya sürülmesi, borsalarda uzun zamandır beklenen başlangıcından sonra ticaretin ilk gününü vahşi bir şekilde gördü.

Dfinity’den ICP jetonu, Coinbase Pro’da ve Binance, Huobi Global ve OKEx dahil olmak üzere birçok önde gelen borsada 11 Mayıs’ta listelendi.

Dört saatin üzerinde, yeni piyasaya sürülen token fiyatları, yazım sırasında 425 $ ‘dan işlem yapmak için 10 saatte% 70 iyileşmeden önce, gün içi 700 $’ dan 250 $ ‘a düştü. Coingecko, ticaretin başlamasından bu yana 1.8 milyar dolar değerinde ICP tokeninin sadece 14 saat işlem gördüğünü tahmin ediyor.

ICP / USD grafiği, 24 saat: Coingecko

İnternet Bilgisayarı, Dfinity Vakfı tarafından merkezi olmayan bir blok zinciri projesidir. Dfinity, protokolün misyonunu, milyarlarca insanı standart protokoller aracılığıyla kendi ICP protokolüne dayalı olarak halka açık bir küresel süper bilgisayara bağlayan bir ağdan halka açık internetin işlevselliğini genişletmek olarak tanımlıyor.

Trilyon dolarlık eski internet ve BT endüstrisini, geliştiricilerin kodlarını doğrudan halka açık internete yüklemelerine izin vererek – barındırma şirketlerinden, sunuculardan, ticari bulut hizmetlerinden ve teknoloji tekellerinden vazgeçerek – değiştirme iddiasına sahiptir.

Ethereum gibi, platform da geliştiricilerin bilgi işlem uygulamalarını merkezi olmayan altyapı üzerinde çalıştırmalarına izin verecek. Bununla birlikte, Dfinity, Ethereum’un Katman 1 ana ağına göre daha üstün ölçeklenebilirlik iddia ediyor.

Dfinity, 2016’dan beri bu İnternet Bilgisayarını oluşturmaya odaklanırken, projenin iç işleyişlerinin çoğu, kapalı kaynak geliştirme politikası nedeniyle gizemle örtülmüştür. Platformun Mercury genesis lansman etkinliği, Aralık 2020’de tamamlanan ana ağ başlatılmasının ardından platformun halka açık lansmanına işaret eden 7 Mayıs’ta gerçekleşti.

ICP tokenleri, “oylama ödülleri” kazanmak için yönetim sistemine yatırılabilir veya akıllı sözleşme hesaplamasını güçlendirmek için kullanılabilecek “döngülere” dönüştürülebilir. İnternet Bilgisayarı platformu, ağı ve belirteç ekonomisini denetleyen açık bir algoritmik yönetişim sistemi olan Ağ Sinir Sistemi (NNS) üzerinde çalışır.

Sistem, ağı özerk olarak yöneten ve Dfinity blogunda çok daha ayrıntılı olarak açıklanan “nöronlar” ve “kutular” a ek olarak ICP belirteçlerini içeren birkaç alt bölüme ayrılmıştır.

Proje, DFN kısaltması altında 2017 ICO patlamasından önce kaynak yaratmaya başladı, ancak o zamandan beri ICP olarak yeniden markalandı.