Dengeleyici protokolü, otomatik pazar oluşturucusunun 2. sürümünü piyasaya sürüyor

Dengeleyici protokolü, otomatik pazar oluşturucusunun 2. sürümünü piyasaya sürüyor

- in Kripto Para Haberleri
15
0

Önde gelen bir otomatik piyasa yapıcı olan Balancer, protokolünün 2. versiyonunu piyasaya sürdü ve daha hızlı, daha düşük maliyetler ve daha iyi likidite vaat ediyor.

Kullanıcı arayüzünü yenilemenin yanı sıra, Balancer’ın arka ucu “Protokol Kasası” aracılığıyla alım satımlar için daha verimli yönlendirme sağlayacaktır. Platform, bu güncellemenin gaz maliyetlerini düşüreceğini ve daha iyi fiyatlandırma mekanizmaları üreteceğini iddia ediyor.

Sürüm 2’de beklenen gaz maliyetlerinin% 40 daha düşük olacağı söyleniyor – bu rakam, iç dengelerle% 53’e sıçrayan bir rakam.

AMM’nin arkasındaki geliştirme kolu olan Balancer Labs, yatırımcılara fiyat, kullanıcı deneyimi ve şeffaflıkta gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunmak için DeFi protokolü Gnosis ile bir ortaklık kurduğunu da duyurdu.

Otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılar, bir emir defterinin aksine programlanabilir bir algoritma aracılığıyla otomatik olarak işlem gören bir likidite token havuzu oluşturan akıllı sözleşmelerdir. Bu, varlıkların otomatik olarak değiştirilmesine izin verir.

AMM’ler, endüstri tahminlerine göre 2021’in başından bu yana sekiz kat büyüyen, hızla büyüyen DeFi endüstrisinin bir parçasıdır. DeFi alanı, Salı günü itibariyle 160 milyar dolardan fazla varlığa kilitlendi.

Balancer’ın yerel BAL jetonu, pozitif protokol entegrasyonları, gaz ücreti geri ödemeleri ve DeFi ticaret faaliyetindeki artış nedeniyle bu yıl çok sayıda rekor kırdı. Olası bir Coinbase listelemesini çevreleyen buzzlar da BAL’ın muazzam büyümesine katkıda bulundu.

BAL’ın fiyatı, 722 milyon $ ‘lık toplam piyasa değeri için Salı günü 67 $’ da çok az değişti. BAL, Coingecko’ya göre piyasa değerine göre en büyük 31. DeFi protokolüdür.