DeFi’de borsalarda olduğundan neredeyse iki kat daha fazla ETH kilitli: Glassnode

DeFi’de borsalarda olduğundan neredeyse iki kat daha fazla ETH kilitli: Glassnode

- in Kripto Para Haberleri
39
0

Ether, merkezi olmayan finans sözleşmelerine bu yıl hızlanan bir oranda kilitlenirken, merkezi borsalarda tutulan miktar düşmeye devam ediyor.

7 Mayıs’ta, zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode, paylaşılan Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerde yatırılan Ether sayısını son 17 ayda merkezi borsalarda tutulan ETH sayısı ile karşılaştıran bir grafik.

2020’nin başından bu yana, merkezi borsalarda Ether tarafından temsil edilen arz payı, kabaca% 17’den% 12’ye, dörtte birden fazla düştü.

Aynı dönemde, akıllı sözleşmelerde kilitlenen ETH’nin yüzdesi% 13’ten% 22,8’e dörtte üç artarak DeFi’nin Ethereum işlem ücretlerinden merkezileştirilmiş borsaların karlarını sürekli olarak tükettiğini gösteriyor.

Akıllı sözleşmelerde Ether arzı ve merkezi borsalarda Ether kaynağı: Glassnode

Kripto veri toplayıcı DeFi Llama’dan elde edilen rakamlar, arzın yaklaşık% 9’una eşdeğer ETH’nin, Ethereum ana ağı dışındaki ağlar tarafından barındırılan akıllı sözleşmelerde kilitlendiğini gösteriyor.

DeFi Llama, 8,3 milyon coin veya dolaşımdaki Ether’in% 7’sinin Binance Smart Chain protokollerinde kilitlendiğini, 286.153 Ether veya arzın% 0.25’inin Solana’da ve% 103.902 ETH’nin% 0.09’unun Avalanche’de olduğunu tahmin ediyor. Kabaca% 1,6 veya 2,8 milyon Ether, “diğer” ağlarda kilitlendi.

Ethereum’un 3.500 $ ‘ın üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru dramatik bir şekilde yükselmesi, bu hafta Ether vadeli işlem hacimlerinin kısa bir süre BTC piyasalarını geride bırakmasıyla Bitcoin üzerinde bir’ tersyüz etme ‘tartışmalarını yeniledi.