Cüzdan yöneticisi, kripto benimsemenin aşırı hızının kırbaçla sonuçlanabileceği konusunda uyardı

Cüzdan yöneticisi, kripto benimsemenin aşırı hızının kırbaçla sonuçlanabileceği konusunda uyardı

- in Kripto Para Haberleri
24
0

STICPAY direktörü James Bay, Birleşik Krallık merkezli bir ödeme uygulamasında kripto para biriminin benimsenmesi 2021’in ilk çeyreğinde patlama yaşıyor, ancak bu eğilimin devam edip etmediği Elon Musk gibi Bitcoin (BTC) evanjelistlerinin eylemlerine bağlı olabileceği konusunda uyardı.

Mobil ödemeler uygulaması, yılın ilk çeyreğinde kripto mevduatlarında% 48’lik bir artış bildirirken, fiat mevduatları sabit kaldı. Bitcoin, görünüşe göre STICPAY’in e-cüzdan kullanıcılarının çoğu için tercih edilen para birimi ve Bitcoin depozitoları, 38 kat fazla Ether (ETH), Tether (USDT) ve Litecoin (LTC) depozitolarını gölgede bırakıyor.

Firma ayrıca, cüzdanın yerleşik para birimi dönüştürücüsü aracılığıyla fiat’ı kriptoya çeviren kullanıcı sayısında geçen yılın aynı dönemine kıyasla% 185’lik bir artış bildirdi. Buna, kriptoyu fiat ile değiştiren kullanıcı sayısında% 12’lik bir azalma eşlik etti.

Müşteri hizmetleri direktörü James Bay, daha fazla kripto para biriminin potansiyel değer depoları olarak itibar kazandığını söyledi, ancak Bitcoin’in hala ön planda olduğunu söyledi.

“Kripto para birimleri, güvenilir bir parasal değer deposu olarak giderek daha fazla kabul ediliyor. Ancak, ödeme alışkanlıklarında ve görünümde fiat para birimlerini zorlayan değişime öncülük eden Bitcoin olduğunu söylemeliyiz ”dedi Bay.

Kripto para birimi piyasası aylar süren hızlı büyümenin ardından şiddetli bir düşüş yaşarken yorumları gelen Bay, “Kripto para birimlerine geçiş son derece hızlı ilerliyor, ancak bu eğilim görülmeye devam edecek,” diye uyardı.

Bay, trendin devamının, etkili tweet’lerinin bahsettiği madalyonun fiyatlarını artırdığı (veya düşürdüğü) gösterilen Elon Musk gibi kamuya mal olmuş figürlerin eylemlerine bağlı olabileceğini düşünüyor.

Bay, Elon Musk’ın aniden tersine dönmesine atıfta bulunarak, “Bugün bile, yüksek profilli Bitcoin evangelisti Elon Musk, Tesla’nın artık çevresel kaygılar nedeniyle para birimini kabul etmeyeceğini duyurdu; Tesla’nın elektrikli araçları için bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’e izin verme kararı.

Bir başka yüksek profilli Bitcoin evangelisti olan MicroStrategy’den Michael Saylor, Musk’ın Bitcoin ödemelerini geri almasından saatler sonra 13 Mayıs’ta 271 BTC daha satın aldığını duyurdu. MicroSTrategy’nin bilançosundaki toplam Bitcoin miktarı 91.850 BTC’dir ve geçen yıldan itibaren çeşitli miktarlarda farklı fiyatlardan satın alınmıştır.

Bu arada, Tesla’nın bilançosunda 1 milyar doların üzerinde Bitcoin var.Bu, Musk’ın çevresel olarak tehlikeli bulduğu bir madeni paradan kâr etme istekliliğini ikiyüzlülüğün bir işareti olarak gören endüstri gözlemcilerinden eleştiri alan bir gerçek.