Cüzdan sağlayıcısı Ledger, DeFi ekosistemini karşılamak için 380 milyon dolar artırdı

Cüzdan sağlayıcısı Ledger, DeFi ekosistemini karşılamak için 380 milyon dolar artırdı

- in Kripto Para Haberleri
13
0

İlk çeyrekte gelirlerinde çarpıcı bir artışın ardından, kripto para güvenlik ve altyapı şirketi Ledger, 10T Holdings liderliğindeki yeni bir bağış toplama turunu tamamladı.

Ledger Nano S ve Nano X donanım cüzdanlarıyla tanınan Ledger, 380 milyon dolarlık C Serisi bağış toplama turunun tamamlandığını duyurdu ve bu da şirkete 1,5 milyar dolarlık bir değerleme kazandırdı.

Yeni bağış toplamaya Ledger’ın B Serisi yatırımcıları Cathay Innovation, Draper Associates, Draper Dragon, Draper Esprit, DCG, Wicklow Capital katıldı. Tekne Capital, Uphold Ventures, Felix Capital, Inherent, Financière Agache (Groupe Arnault) ve iAngels Technologies yeni yatırımcılar oldu.

Ledger CEO’su Pascal Gauthier, C Serisi yatırım turunun Ledger’ı bir dijital varlık güvenlik şirketinden tüm dijital varlık ekosistemine giden güvenli bir ağ geçidine dönüştüreceğini söyledi. “Bu endüstri hızla ana akım haline geliyor ve tüm finans sektörünü ve ötesini yeniden şekillendiriyor” diye ekledi.

Ledger, 380 milyon doları yeni ürünler geliştirmek ve şirketin cüzdan yazılımı Ledger Live’a merkezi olmayan finans çözümleri eklemek için kullanacak. Şirket ayrıca bulut tabanlı bir dijital varlık saklama hizmeti olan Ledger Enterprise Solutions’ı güçlendirmeyi planlıyor.

Duyuruda, dijital varlıklar daha yaygın hale geldikçe Ledger, ürünlerinde tutulan varlıkların hacminin artmasını bekliyor. Şirket, ödenemez jetonları, gayrimenkulleri ve diğer blok zinciri tabanlı değer biçimlerini içerecek şekilde çeşitlendiğinden, kendisini ekosisteme güvenli bir ağ geçidi olarak konumlandırmak istiyor.

Bu yılın başlarındaki boğa piyasası sayesinde Ledger, 2021’in ilk çeyreğinde gelirlerinde %500’lük bir artış gördü. Şirket, eski eToro ve Opera liderlerini işe aldı ve hala işgücünü genişletmek istiyor.

Ledger, Aralık 2020’de 270.000’den fazla Ledger müşterisinin kişisel bilgilerinin sızdırılmasına neden olan büyük bir veri ihlali yaşadı. Rapora göre, sızıntı, şirketin haber bülteni hizmetine kaydolan Ledger cüzdan sahipleri ve müşterilerinin 1 milyon e-postasını da içeriyordu.