Cumartesi Gecesi Canlı’da Elon Musk’tan Bahsetmenin Ardından Dogecoin Dökümü

Cumartesi Gecesi Canlı’da Elon Musk’tan Bahsetmenin Ardından Dogecoin Dökümü

- in Kripto Para Haberleri
22
0

Meme kripto para birimi Dogecoin nihayet Cumartesi Gecesi Canlı’da uzun zamandır beklenen duyurusunu aldı – ancak daha yoğun umutlara rağmen, anlık sonuç şiddetli bir döküntü oldu.

İlk olarak girişimci ve DOGE amigo kızı Elon Musk tarafından Nisan ayı sonlarında alay edilen Tesla CEO’su, skeç komedi gösterisinin açılış monologunda nihayet bu gece canlı televizyonda dijital varlıktan bahsetti. Referans, Musk’ın sahnede kendisine katılan ve Anneler Günü hediyesinin Dogecoin olup olmayacağını soran annesinin attığı bir replikti; Musk, olacağını söyledi.

Sonraki dakikalarda, $ DOGE% 25’lik bir yükselişle gösterinin başlangıcındaki 0,66 $ ‘dan 0,50 $’ a kadar düştü. O zamandan beri kısmen toparlandı ve yayın anında 0,52 dolardan işlem gördü.

Bölüm başlamadan bir saat önce, DOGE’nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,72 dolardan 0,66 dolara düştü. Bir çift aşağı yönlü rüzgar, geri çekilme sorumluluğunu paylaşmış olabilir: Musk’ın kendisi, bir Tweetteki takipçilerini “dikkatli yatırım yapmaya” çağırarak, yutturmacanın önüne geçmeye çalışıyor gibi görünüyordu ve bir dizi yeni veri, birçok yatırımcının yuvarlandığını gösteriyor. DOGE’leri, diğer büyük büyük dijital varlıklara kâr sağlar.

Ek olarak, kripto yatırım aracı şirketi Grayscale’in ana şirketi olan Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, FTX borsası aracılığıyla DOGE hakkında halka açık bir kısa açıklama yaptı. Bir dizi takip Tweetinde, pozisyonun 1 milyon dolar büyüklüğünde olduğunu ve açığın kapatılmasından sonra herhangi bir gelirin veya kalan fonun hayır kurumlarına bağışlanacağını açıkladı.

(Silbert’in portföy şirketlerinden biri olan Digital Currency Group’a atıfta bulunmak için “biz” i mi kullandığı yoksa kendisine atıfta bulunmak için basitçe ve tuhaf bir şekilde çoğul bir zamiri mi kullandığı açık değildir).

Yine de birçok DOGE yatırımcısı, büyük bir pop kültür olayı olarak görülen olay hakkında yüksek profilli bir açıklama için umut besliyordu. SNL’nin arkasındaki stüdyo olan NBC, Wall Street Journal’a göre bölümü Youtube’da ilk kez canlı yayınlamayı seçti.

Bir söz bile DOGE’nin fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir: meme para biriminin pozitif sosyal medya hacmine dayalı fiyat hareketlerine duyarlı olduğu kanıtlandı ve çok sayıda çalışma, Musk’tan Tweet’lerin genellikle fiyat değerlenmesine yol açtığını gösterdi. Daha büyük bir platformda yapılan bir sözün, potansiyel olarak daha da büyük kazançlara yol açacağı düşünülüyordu.

Bölümün galasına liderlik eden Alameda Research tüccarı Sam Trabucco (önceki bir Tweette “DOGE’dan bahsetmenin en doğal olacağını denemek ve anlamak için tipik SNL bölüm yapısını çalıştığını söyledi”), bir şakanın olacağına dair spekülasyon yaptı. veya Musk’ın açılış monologunda söz gelmedi, “her şey biter” olurdu.

Monolog sırasında gelmelerine rağmen, tüccarlar yine de olumsuz yanıt verdiler. Şovun ilerleyen bölümlerinde DOGE merkezli bir skeç, belki de spekülatif varlığın servetini tersine çevirebilir mi göreceğiz.