Crypto.com, EVM blok zinciri işlevselliğini ve ilgili fonu açıkladı

Crypto.com, EVM blok zinciri işlevselliğini ve ilgili fonu açıkladı

- in Kripto Para Haberleri
22
0

Önümüzdeki aylarda, Crypto.com’un blok zinciri, Ethereum üzerine inşa edilen projelerin, Ethereum Sanal Makinesi veya EVM uyumluluğu aracılığıyla ekosistemine aktarılmasına izin verecek. Şirket ayrıca ilgili projeleri desteklemek için ilgili bir fonu da açıkladı.

Cointelegraph’a sağlanan şirketin Cuma günü yaptığı bir açıklamaya göre, EVM özelliği bu yılın 14 Temmuz’unda Crypto.org blok zincirinde yayına giriyor. Açıklamada “EVM desteği bir yan zincir olarak uygulanacak” dedi.

Crypto.com şu anda kripto alanında kayda değer bir varlıktır ve CRO varlığı, yayınlanma tarihi itibariyle CoinMarketCap’teki piyasa değerine göre ilk 50 kripto varlığı arasında yer almaktadır. Crypto.com, Mart 2021’de Crypto.org blok zinciri ana ağı ile hayata geçti.

Şirket, EVM’yi Crypto.org Zincirine getirerek, blok zincirine daha büyük kripto ekosisteminde daha fazla çok yönlülük sağlamayı umuyor. Crypto.com CEO’su ve kurucu ortağı, “EVM desteği, diğer zincirlerden uygulamaların basitçe taşınmasına olanak tanıyacak ve tamamen merkezi olmayan, açık kaynaklı, yüksek hızlı ve son derece düşük ücretlere sahip bir halka açık zincir olan Crypto.org için üstel ekosistem büyümesini teşvik edecek,” Kris Marszalek basın açıklamasında dedi.

Açıklamada, yaklaşan EVM işlevselliğinin duyurulmasının yanı sıra, endüstri girişimleri için yeni bir finansman kaynağı da açıklandı. CRO EVM Fonu olarak adlandırılan bu fon, Crypto.org blok zincirinde gelişen erken aşama projeleri hedefleyecek. Fon, girişimlerine yardımcı olmak için 100 projeye önemli bir sermaye ayırmayı hedefliyor ve bir girişim hızlandırıcısı olan Particle B tarafından yönetiliyor. Girişimler fondan maksimum 1 milyon dolar alabilir.

Particle B’nin kurucusu Gary Or, yaptığı açıklamada, “EVM desteği, başlatmayı çok kolaylaştırıyor” dedi ve ekledi:

“Projeler, başlangıçtaki fondan çok daha fazlası için bize güvenebilir. Bir kurucu ve CTO olarak, devam eden destek girişimlerinin ihtiyacı hakkında derin bir anlayışa sahibim. Crypto.org Zinciri ekosistemini birlikte bağlayıp inşa ederken portföy şirketlerimizle yakın işbirliği yapacağız. “