Coinbase geliri Q1’de üç katına çıktı, banka benzeri hizmetler eklemeyi ve DOGE’u listelemeyi planlıyor

Coinbase geliri Q1’de üç katına çıktı, banka benzeri hizmetler eklemeyi ve DOGE’u listelemeyi planlıyor

- in Kripto Para Haberleri
25
0

Önde gelen ABD merkezli kripto borsası Coinbase’in ilk çeyrek geliri, Q4 2020 performansını üç katından fazla artırdı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderilen belgelere göre Coinbase, hisse başına 3,05 dolar kazanç ve 1,8 milyar dolar toplam gelir elde etti. Ancak firma hisse başına beklenen 3.07 $ ‘ın biraz gerisinde kaldı.

Buna karşılık şirket, Bitcoin’in 2020’nin dördüncü çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesi sırasında 585 milyon dolar ve bir yıl önce 1. çeyrekte sadece 191 milyon dolar gelir elde etti.

Firmanın üç aylık net gelirinin yaklaşık% 94’ü kripto varlık alım satım ücretlerinden geldi.

Coinbase’in net karı da yükseldi ve firma 771 milyon dolar kar bildirdi – önceki çeyreğe göre karını dört katından fazla ve yıldan yıla 24 kat artış.

Borsadaki işlem hacmi bir önceki çeyreğe göre kabaca üç katına çıktı ve Coinbase’in aktif kullanıcıları 2,8 milyondan 6,1 milyona iki kattan fazla arttı.

Şirket, gelecekteki performansı için ayrıntılı rehberlik sağlamaktan kaçınarak şunları ifade etti:

“Yatırımcıların, işimizin doğası gereği öngörülemez olduğunu hatırlamaları önemlidir.”

Ancak şirket, 2021’in tamamı boyunca 5,5 milyon ila 9 milyon aylık kullanıcıya ev sahipliği yapacağını tahmin etmeye istekliydi.

Coinbase ayrıca, popüler meme-coin Dogecoin’i önümüzdeki sekiz hafta veya saniye içinde listelemeyi ve platformun yeni listelemeler sunma hızını artırmayı planladığını açıkladı. CNBC’de görünen Deli para Coinbase CFO’su Alesia Haas, 13 Mayıs’taki gösteri şunları söyledi:

Yavaşız. Daha fazla varlık eklememiz gerekiyor. Varlık eklememizin hızını artırmak için büyük yatırımlar yapıyoruz. “

Haas, firmanın kullanıcılara sunduğu finansal hizmet türlerini genişletme planına da dikkat çekerek, “Kripto ekonomisinde birincil finansal hesap olmayı ve tüm işlem türleriyle kullanıcılarımızı meşgul etmeyi umuyoruz” dedi.

“Kredi kartları, krediler, mevduat hesapları” gibi çoğu insanın “tipik bir fiat sistemine aşina olduğu” hizmetlere ek olarak Haas, stake etme ve yönetişim gibi kripto varlıklarının sağladığı benzersiz hizmetleri vurgulayarak şunları ekledi:

“Bence kripto, bugün hayal bile edemeyeceğimiz yeni işlemleri mümkün kılacak.”

Yıl için güçlü bir ilk çeyrek ilan etmesine rağmen, Coinbase’in hisseleri 14 Nisan’daki doğrudan listelemesinden bu yana yaklaşık% 30 düştü ve en son el değiştirerek yaklaşık 265 $ oldu.