Coinbase (COIN) 250 doların altına düşüyor, Bitcoin düşüşü devam ederken blockchain hisseleri satılıyor

Coinbase (COIN) 250 doların altına düşüyor, Bitcoin düşüşü devam ederken blockchain hisseleri satılıyor

- in Kripto Para Haberleri
23
0

Bitcoin’de (BTC) olduğu gibi, kripto para piyasasının geri kalanı da gider, Bitcoin’den gelen büyük fiyat hareketleri altcoin piyasasında dalgalanmalar yaratarak duyarlılığı ve ivmeyi etkiler.

Bu, geleneksel finans piyasalarında işlem gören blok zinciri ile ilgili hisse senetleri için aynı gibi görünüyor ve grafiklere hızlı bir bakış, Bitcoin’in son birkaç aydaki performansını yansıttığını gösteriyor.

Kripto para ekosistemi, bir aydan biraz daha uzun bir süre önce, merakla beklenen Coinbase hisse senedi listesi nihayet 14 Nisan’da ulaştığında, BTC fiyatının 64.863 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine işaret ettiği bir tarih oldu.

İlk çıkışından bu yana, COIN fiyatı hem 381 Dolarlık doğrudan liste fiyatının hem de 250 Dolarlık referans fiyatının altında, şu anki değer olan 245 Dolar’a düşerek, BTC fiyatında kabaca% 35’lik bir düşüşle aynı zamana denk geldi ve bu da baskı yarattı Riot Blockchain ve Marathon Digital Holdings dahil diğer blockchain ile ilgili hisse senetlerinde.

BTC / USDT – COIN / USD – RIOT / USD – MARA / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

COIN’in lansmanından bu yana, değerlemesinin 100 milyar $ ‘lık yüksek bir seviyeden 49 milyar $’ lık mevcut değerlemesine düşmesiyle sonuçlanan mücadeleleri, borsanın artan bir şekilde gelecekteki kâr beklentilerini karşılayıp karşılayamayacağına dair endişeler etrafında yoğunlaştı. Haftalık olarak ortaya çıkan ve aksiyonun bir parçasını arayan yeni merkezi ve ademi merkeziyetçi oyuncularla rekabet ortamı.

Forex.com’un küresel pazar araştırması başkanı Matthew Wheeler, geçtiğimiz günlerde Coinbase’in kripto para biriminin benimsenmesi küresel ölçekte artarken karşı karşıya kaldığı rekabet ortamının altını çizdi.

“Coinbase şimdiye kadar ilk hamle avantajına ve marka tanıdıklığına güvenirken, marjlar hem BlockFi gibi ‘CeFi’ aracı kurumları hem de Uniswap gibi ‘DeFi’ alternatifleriyle rekabette daralmaya devam edecek.”

Bu endişeler, New Constructs CEO’su David Trainer da dahil olmak üzere bazı analistlerin, COIN fiyatının 100 $ ‘ın altına düşebileceği konusunda uyarıda bulunmasına yol açtı:

“Yatırımcılar, şirketin hisse fiyatına eklenmiş gelecekteki kâr beklentilerini karşılama olasılığının düşük olduğu anlaşıldıkça hisseler 100 $ veya altına düşebileceğinden, hisse senedinin düşük performans göstermeye devam etmesini beklemelidir.”

Bitcoin satış spreadleri

COIN’in karşılaştığı mücadeleler, hala adil piyasa değerini belirlemeye çalışan yeni borsada işlem gören bir hisse senedi olduğu şeklinde değerlendirilebilirken, Riot Blockchain ve Marathon Digital Holdings’de her ikisi de 2021’de BTC’den daha iyi performans gösteren düşüş eğilimleri de bunun etkisini gösteriyor. Mücadele eden bir BTC fiyatı kripto ile ilgili hisse senetlerinde var.

Daha geniş finansal piyasalarda yapılan bir anket, genel teknoloji sektörünün geri çekilmesi ve yükselen enflasyonla ilgili endişelerin, blockchain ile ilgili hisse senetlerindeki fiyat artışını daha da engellediğini ve bu baskıların yakın vadede çözüleceğine dair birkaç işaret olduğunu gösteriyor.

Hem RIOT hem de MARA fiyatları, 2017-2018 boğa piyasasından bu yana Bitcoin fiyat hareketlerini takip etti, bu nedenle bu ve diğer blok zinciri ile ilgili hisse senetleri için daha fazla fiyat artışı, BTC’nin ileriye dönük performansına bağlı olacaktır.

RIOT ve MARA fiyatlarının 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için Bitcoin’in önünde yükseldiğini ve geleneksel pazar sunarken BTC ve altcoinler için gelecekteki fiyat hareketleri için öncü bir gösterge olarak kullanılabilecekleri olasılığını belirtmek ilginçtir. yatırımcılar, kripto para birimlerini doğrudan tutmak zorunda kalmadan varlık sınıfına maruz kalır.

Bununla birlikte, piyasanın nasıl ilerlediğine bağlı olarak, Bitcoin’in blockchain ve kripto para birimi ile ilgili her şey için baskın piyasa göstergesi olmaya devam ettiği unutulmamalıdır – yani BTC, piyasanın geri kalanı da öyle.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir ve karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.