Coinbase Başkanı, kripto para biriminin şu anda cep telefonlarının ilk günleriyle karşılaştırılabilir olduğunu söyledi.

Coinbase Başkanı, kripto para biriminin şu anda cep telefonlarının ilk günleriyle karşılaştırılabilir olduğunu söyledi.

- in Kripto Para Haberleri
29
0

Evlat edinme, ürünler ve hizmetler açısından, kripto endüstrisi Bitcoin’in 2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana uzun bir yol kat etti. Bununla birlikte, Coinbase’in başkanı ve baş işletme sorumlusu Emilie Choi, yine de kripto kullanımının daha kolay olması gerektiğini söyledi.

Choi, 13 Mayıs’taki bir röportajda, kriptonun geleceği ile ilgili herhangi bir önemli belirsizlik sorulduğunda Bloomberg’e “Bu, insanlar için en kullanıcı dostu deneyimleri nasıl yaratacağımızla ilgili” dedi. O ekledi:

“Pek çok yönden, her zaman eski cep telefonları gibi, bu hantal arayüzlere sahip olan analojiyi kullanıyorum. Biz bir çeşit kripto aşamasındayız, bu yüzden onu daha kullanışlı hale getirmeliyiz. Daha erişilebilir hale getirmeliyiz. Bazı insanların kenardan çekilip katılmaları için daha fazla yasal kesinliğe sahip olmamız gerekiyor. ”

Alım satım uygulamalarından BitPay gibi ödeme kolaylaştırıcılarına, PayPal’da varlık kullanılabilirliğine kadar insanların kripto alanına dahil olması için çok sayıda çözüm var. Bununla birlikte, kripto varlıklarıyla doğrudan etkileşim kurmak, ona nasıl yaklaştıklarına bağlı olarak yeni insanlar için külfetli bir görev olabilir. Kripto varlıklarını harcamak, her işlemde yer alan olası vergi sonuçlarını dikkate almaya geldiğinde potansiyel olarak karışık kalır.

Choi’nin yorumu, günümüzün akıllı telefonlarına kıyasla çok az internet kullanılabilirliği sunan veya hiç kullanılmayan küçük ekranlı kapaklı telefonların günlerini akla getiriyor. Bu tür eski usul telefonlar genellikle hem sayı hem de harf içeren bir tuş takımı aracılığıyla mesajlaşmayı gerektirirdi. Bu, mevcut akıllı telefonları büyük ekranlar, internet erişimi ve çeşitli klavye işlevleriyle karşılaştırır.

Choi, kripto para biriminden “Şu anda çok fazla katılım görüyoruz, önümüzde sadece büyük bir fırsat varmış gibi hissediyoruz” dedi. Geçen yıl ya da öylesine, kripto endüstrisi artan miktarda ana akım ilgi gördü. Bu tür bir ilgi, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden gelen önemli yukarı yönlü fiyat hareketiyle aynı doğrultuda geldi.