CNBC ‘Chartmaster’ Bitcoin fiyatı bir sonraki adımda 29 bin dolara ulaşabilir

CNBC ‘Chartmaster’ Bitcoin fiyatı bir sonraki adımda 29 bin dolara ulaşabilir

- in Kripto Para Haberleri
22
0

CNBC’nin “Chartmaster” iddiasına göre Bitcoin (BTC) 29.000 $ ‘a düşebilir ve hala geçmiş düşüşlere paralel olarak mevcut desteği test ediyor.

Cornerstone Macro’nun Baş Pazar Teknisyeni Carter Worth, ağın “Hızlı Para” segmentinde 17 Mayıs’ta yaptığı bir görüntüde, BTC tabanının içeriden çok uzak olabileceği konusunda uyardı.

Bitcoin fiyat tabanı için ortalamanızı seçin

Son fiyat hareketlerini analiz eden ve bunu geçmiş Bitcoin dipleriyle karşılaştıran Worth, 45.000 $ ‘lık mevcut seviyelerin bir destek bölgesinin tepesini temsil ettiğini söyledi.

“% 55 düşecek olsaydık, desteğin alt ucunda olurduk” diye özetledi.

“Desteğimiz olduğunu düşünüyorum – savaşıyor, ancak benim önsezim azaldı.”

Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesinden% 55’lik bir düşüş, BTC / USD’nin 29.000 $ ‘ın biraz üzerinde olduğu anlamına gelir.

Worth için, bu faydalı bir referans noktasıdır, çünkü% 55, 2011’den bu yana% 30 veya daha fazla olan her büyük fiyat düşüşünün ortalamasını işaret eder. Twitter kullanıcıları olarak kayıt edilmişBununla birlikte, hesaplamaları 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyelerinden% 80’lik düşüş gibi olayları içeriyor – bu, ortaya çıkması bir yıldan fazla süren bir süreç.

Bunları kaldırın ve ortalama% 36 gibi – tam da bu hafta BTC / USD’nin düştüğü yerde.

Bitcoin, Elon Musk’tan hareket ediyor

Ana akım medyanın daha geniş bir şekilde Bitcoin ve altcoinler üzerindeki ruh hali, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından oluşturulan tanıtım ışığında bir kez daha ihtiyatlı.

Buna ek olarak, Coinbase’in COIN’inin karışık servetleri, düşüş hissinin devam ettiği anlamına geliyor de rigueur sektörün kazanımlarının hızında aylarca şok geçiren analistler için.

Bununla birlikte Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Bitcoin çevrelerinden gelen deneyimli analistler, uzun vadeli fiyat eğilimlerini ve hatta zaten ortaya çıkan yükseliş belirtilerini vurgulayarak endişe etmekten çok uzak.

Pazartesi günü, stoktan akışa BTC fiyat modelinin yaratıcısı PlanB, Musk bölümünün altına bir çizgi çizmeye çalıştı.

“Tamam … şu anki volatilite, BTC 44K $ ve işlem hacimleri yüksek, Bitcoin momentumu (200 Haftalık Hareketli Ortalama ve Gerçekleşen Değer) hala yükselişte ve ilerliyor,” yorum yaptı eşlik eden bir çizelgede.

17 Mayıs 2021 itibarıyla Bitcoin momentum tablosu. Kaynak: PlanB / Twitter

Gerçekleşmiş değer, tüm Bitcoin piyasasının BTC’yi satın aldığı fiyatı temsil eder ve son dalgalanmalara rağmen ilerlemeye devam eder.