Çin’de Bitcoin faizi, sosyal medya ve madenciler üzerindeki baskı nedeniyle düştü

Çin’de Bitcoin faizi, sosyal medya ve madenciler üzerindeki baskı nedeniyle düştü

- in Kripto Para Haberleri
13
0

Anakara Çin, Tayvan ve Hong Kong’dan haftalık bu haber derlemesi, etkili projeler, düzenleyici ortamdaki değişiklikler ve kurumsal blok zinciri entegrasyonları dahil olmak üzere endüstrinin en önemli haberlerini düzenlemeye çalışıyor.

Bu hafta, çalkantılı birkaç haftalık düzenlemenin ardından, Bitcoin dünyasının odağı Miami ve Latin Amerika’ya kaydı. Çin’in en popüler sosyal medya uygulaması WeChat’te Bitcoin aramaları günde 1-3 milyon arasında sabitlendi, Mayıs ayı sonlarında görülen 10 milyonun üzerindeki zirvelerden büyük bir fark.

Weibo ve Baidu fişi yarı yarıya çekiyor

Çin’in baskın arama motoru Baidu, hafta başında Binance, Huobi ve OKEx borsaları için aramaları kısıtladı. Tipik olarak, büyük internet şirketleri hükümet ve parti yetkililerinin gözetimi altında çalışır ve bu hareketi biraz beklenen bir şey yapar. Anahtar kelimeleri filtrelemek her zaman en etkili çözüm değildir, çünkü “Binance Uygulama İndirme” aramaları kullanıcıları yine de istenen bağlantıya götürür. Bu büyük borsaların çoğu, özellikle Binance, diğer ülkelerde kayıtlı olduğundan ve Çin’de sınırlı bir fiziksel varlığa sahip olduğundan, hükümetin bu durumlarda sınırlı yetkisine sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Daha etkili olanı, mikro blog platformu Weibo’da kripto para etkileyici hesaplarının susturulmasıydı. Cointelegraph’taki raporlara göre, en az bir düzine hesap, ilgili yasaları ve yönergeleri ihlal ettikleri mesajıyla askıya alındı. Etkileyiciler, özellikle geleneksel batı sosyal medya platformlarına erişmeyen kullanıcılar için genellikle birincil bilgi kaynağı olduğundan, bu, Çin kripto para birimi topluluğu üzerinde çok daha ayık bir etkiye sahip olabilir.

Batı eyaleti madencilere kapıyı çarptı

9 Haziran’da, Batı Sincan’daki bir bölge hükümeti “sanal para madenciliği işletmelerini derhal askıya alma uyarısı” yayınladı. Rapor, dijital para madenciliği yapan şirketlerin 9 Haziran’da 2PM’ye kadar üretimi durdurması ve askıya alma işlemini yerel bir reform komisyonuna bildirmesi gerektiğini duyurdu. Bu, küresel hash gücünde önemli düşüşlere neden oldu ve Çin destekli Karınca Havuzu %30’dan fazla düştü. Çin, karbon emisyonu hedeflerine ulaşmaya hazırlanırken, geçen ay madencilik şirketlerine karşı çok sayıda düzenleme yapıldı. Madenciler, komşu Kazakistan gibi daha yumuşak ülkelere yönelen pek çok kişi ile yeni düzenlemelere uyum sağlamak için hala çabalıyorlar.

içinde teknoloji için

Singapur Para Otoritesi, kripto ödemeleri ve takas lisansları için 300’den fazla başvuru aldığını duyurdu. Singapur, gelişen bir FinTech sektörüne ev sahipliği yaptığı, ancak hem coğrafi hem de kültürel bağlar açısından anakaraya yakın kaldığı için Çinli şirketlerin ikamet ettiği ortak bir yer. Açıklanan şirketlerden biri de internet devi Alibaba oldu. Alibaba, borç verme uygulamaları nedeniyle Çin’de tekrar mercek altına alındı, bu nedenle Alibaba ve diğer Çinli şirketlerin finansal tekliflerini diğer düzenleyici bölgelerde çeşitlendirmek istemeleri şaşırtıcı değil.

Değişimin hızını hızlandırmak

7 Haziran’da Çin’in üst düzey Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, endüstriyel sektörde blok zincir teknolojisinin uygulanmasını hızlandırma konusunda yönergeler yayınladı. Blockchain’in uluslararası rekabetçi işletmeler için tedarik zinciri yönetimi ve izlenebilirlik gibi alanlara nüfuz etmesi gereken yıl olarak 2025’i hedefledi. Bu, Çin düzenleyici çerçevesinin sınırları içinde gelişebilecek bir dizi kamu ve özel zincirin ilgisini çekecektir. Kripto para biriminin güçlü bir tepkiyle karşı karşıya kalmasına rağmen, Çin hükümeti blok zincirinin ülkedeki ekonomik büyümenin itici gücü olma umutlarından vazgeçmedi.

Çin’in bu alandaki emellerini daha iyi anlamak isteyenler için hükümet destekli BSN, Çin’in gelişen teknolojilerdeki arayışları hakkında bir web seminerine ev sahipliği yaptı. Çinli teknoloji uzmanları Winston Ma ve Paul Schulte, blok zinciri, merkez bankası dijital para birimleri ve hatta daha tartışmalı jeopolitik konular dahil olmak üzere bir dizi konuyu ele aldı. Cointelegraph’ın Şanghay’daki Adamı, olayları tarafsız bir şekilde takip ederek ılımlı olmaya hazırdı.

üzerine yatır

8 Haziran’da Hong Kong Para Otoritesi, merkez bankası dijital para birimi araştırmalarını geliştirmek için bir “Fintech 2025” stratejisi yayınladı. Hong Kong Para Otoritesi, bir merkez bankası dijital para birimini perakende düzeyine getirmek için Ulusal Uzlaşma ve Takas için Yenilik Merkezi ile birlikte çalışıyor. Bu alan, e-HKD’nin e-CNY’ye nasıl benzeyeceğini ve bölgenin finansal geleceği için bunun ne anlama geldiğini belirlemek için izlenmesi gereken ilginç bir alandır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

NFT pazarı Rarible, CoinFund liderliğindeki 14 milyon dolarlık bağış toplama turunu kapattı

Kripto yatırımlarından sorumlu olan büyük risk sermayesi firmaları,