Celo, yaklaşan ‘Donut’ hardfork için heyecan arttıkça% 50 oranında toplanıyor

Celo, yaklaşan ‘Donut’ hardfork için heyecan arttıkça% 50 oranında toplanıyor

- in Kripto Para Haberleri
22
0

Merkezi olmayan finans (DeFi), akıllı sözleşmelerle çalışan blockchain tabanlı protokollerin sunduğu erişim kolaylığı ve güvenlik sayesinde 2021’de sadece kripto para piyasası için değil, genel olarak finansal piyasalar için dönüşümsel bir güç olarak ortaya çıktı.

DeFi’nin sadeliğini bir sonraki seviyeye taşımayı amaçlayan bir proje, finansal araçları cep telefonu olan herkes için erişilebilir kılan açık bir blockchain ekosistemi olan Celo’dur (CELO).

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, CELO fiyatının, 24 saatlik işlem hacminde% 740’lık bir artışla, 16 Mayıs’ın sonlarında 4,29 $ ‘dan düşük bir seviyeden 18 Mayıs’ta 6.70 $’ a kadar% 50 yükseldiğini gösteriyor.

CELO / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Projenin twitter akışında hızlı bir kaydırma, Celo topluluğundaki heyecanın, 19 Mayıs’ta yapılması planlanan yaklaşan ‘Donut’ sert çatalı nedeniyle son haftalarda arttığını gösteriyor.

Ekipten gelen belgelere göre, hard fork Celo kullanıcılarına daha fazla gaz verimliliği, geliştirilmiş Proof-of-Stake birlikte çalışabilirlik ve MetaMask gibi mevcut Ethereum (ETH) araçlarının birçoğuna bağlanma yeteneği dahil olmak üzere sayısız avantajın kilidini açacak.

Yükseltmenin Celo’nun daha sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasına yardımcı olacağı diğer birinci katman protokollerinden bazıları Cosmos (ATOM), NEAR ve Solana (SOL) içerir.

Cointelegraph Markets Pro’nun VORTECS ™ verilerinde CELO için yükseliş ivmesi yakalandı ve son fiyat artışından önce 13 Mayıs’ta token için olumlu bir görünüm tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS ™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen tarihi ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

VORTECS ™ Score (yeşil) – CELO fiyatı. Kaynak: Cointelegraph Piyasaları Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, VORTECS ™ Skoru 13 Mayıs’ta yeşil bölgeye yükseldi ve iki gün boyunca yüksek bir skorla 14 Mayıs’ta, CELO fiyatının% 50 yükselişinden yaklaşık 67 saat önce geliyor.

DeFi henüz emekleme aşamasındayken ve uzun vadeli beklentileri olan herhangi bir ağ için vazgeçilmez özellik olarak ortaya çıkan birlikte çalışabilirlik ile Celo, akıllı telefon kullanıcılarına yönelik yiyecek ve içecek hizmetlerine odaklanması ve etkileşim kurmayı hedeflemesi sayesinde daha fazla büyüme ve simge takdiri deneyimlemek için iyi konumlanmış görünüyor DeFi ile küresel olarak erişilebilir ve kullanıcı dostu.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.