Cardano,% 14’lük kazancın ardından tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu

Cardano,% 14’lük kazancın ardından tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu

- in Kripto Para Haberleri
21
0

Cardano’nun ADA kripto para birimi Pazar günü yükseldi ve akıllı sözleşme platformunu piyasa değeri sıralaması açısından elit bölgeye geri getirdi.

ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesine işaret ederek, büyük borsalarda 1.83 $ ‘a ulaşmak için% 14 büyüme kaydetti. En son 1,80 $ ‘ın hemen altında seyrederken görüldü, gün içinde% 14, haftada% 31 ve geçen ay% 47’nin üzerinde değer kazandı.

Coingecko’ya göre Cardano’nun piyasa değeri 57,8 milyar dolar olup, pazar liderlik tablosunda altıncı sıraya yükselen Tether’i (USDT) değiştirdi. Cardano’nun piyasa sıralaması CoinMarketCap’te beşinci olarak görülebilir.

Cardano’nun ADA kripto para birimi 2021’de önemli bir büyüme grafiği çizdi. Grafik: TradingView

ADA, en büyük kripto para birimine karşı% 16 yükselen Bitcoin (BTC) karşılaştırmasında da daha iyi performans gösterdi. ADA, Bitcoin ile ölçüldüğünde tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça altında kalıyor.

Yatırımcılar boğa piyasasının bir sonraki ayağına hazırlanırken, Cardano teknik, temel ve duyarlılık odaklı göstergelerin bir araya gelmesiyle destekleniyor. Cointelegraph’ın kısa süre önce bildirdiği gibi, ADA’nın yükseliş trendinin yeniden başlaması, kripto para birimi geçen hafta 1.48 $ ‘lık direnci aştıktan sonra doğrulandı. Fiyat hareketi, hemen yukarı yönlü hedefi 2,00 dolara, ardından 2,25 dolara koyuyor.

Temel gelişmeler açısından, dijital para borsası Kraken geçen hafta ADA hissesinin artık kendi platformunda mevcut olduğunu duyurdu. Kraken kullanıcıları artık% 6’ya varan ödüller almak için ADA stake hesaplarına kolayca para yatırabilir ve ödemeler haftalık olarak yapılır.

Cardano’nun çok yıllık geliştirme yol haritasındaki bir sonraki önemli dönüm noktası, blok zincirinde akıllı sözleşme kabiliyetini tanıtmak için belirlenen Alonzo yükseltmesidir. Girdi Çıktısı Cardano’nun arkasındaki geliştirme kolu olan Hong Kong, geçen ay Alonzo’nun “birkaç test yuvası aracılığıyla ana ağa kademeli olarak konuşlandırıldığını” açıkladı. Erken benimseyenler ve iş ortakları, Mayıs ve Haziran boyunca yükseltmenin özelliklerini test edebilecek.