Caitlin Long, insanların kripto satmasının ‘gerçek nedenini’ açıkladı

Caitlin Long, insanların kripto satmasının ‘gerçek nedenini’ açıkladı

- in Kripto Para Haberleri
16
0

Avanti Financial’ın kurucusu ve CEO’su, Tether’in stablecoin rezervleri hakkındaki son açıklamasının geçen hafta altcoin satışlarına katkıda bulunmuş olabileceğini iddia ediyor.

Bir dizi cumartesi tweetinde, Caitlin Long dedim Tether Holdings Limited’in Tether’in (USDT) rezervlerindeki dökümünün “kısa vadeli, düşük riskli, likit menkul kıymetlere” değil, “kim-bilir-ne kalitede” varlıklara kredi olarak yatırıldığını. Avanti CEO’su, tüccarların toplam risk risklerini azaltmak için diğer kripto para birimlerini satmaya mecbur hissettiklerini iddia etti, çünkü 58 milyar dolarlık piyasa değeri ile altıncı sırada yer alan stabilcoin, bir kredi piyasası düzeltmesinin ortasında diğer tokenleri düşürme potansiyeline sahip.

“Tether, rezervlere bu şekilde yatırım yaparak fiili bir kredi hedge fonu olarak kalırsa, piyasalar artık Bitcoin ve kripto fiyatlarının muhtemelen kredi piyasalarıyla yüksek bir korelasyon sergileyeceğini güvenle tahmin edebilir,” dedim Uzun. “Muhtemelen birlikte düzeltirler.”

Uzunca bir süre, yetkililerin Tether’in tam rezerv çöküşünün ardından hala stabilcoinleri kırmayı seçebileceklerini, ancak kripto endüstrisinin düzenleyici açıklıktan yararlanabileceğini söyledi:

“Şu anda endüstri için en iyi şeylerden biri, stabilcoinleri ABD düzenleyicilerine, özellikle de Fed ve SEC’e uygun hale getirmek olacaktır. Stablecoinler, kripto ile ABD doları arasında çok önemli köprülerdir. “

Tether Holdings Limited raporuna göre, USDT desteğinin% 75,85’i nakit ve benzerlerinden oluşuyor ve bu kategorinin% 65,39’unu ticari senet oluşturuyor. Uzun süredir, piyasalardaki herhangi bir potansiyel düşüş, eğer Tether Hazine Bonolarına daha fazla yatırım yapmış olsaydı – toplam nakit, nakit benzerleri, diğer kısa vadeli mevduatlar ve ticari senetlerden sadece% 2,94 – daha yüksek olan varlıklar yerine – “tamamen önlenebilir olacaktır” iddia edildi. risk.

CEO’nun yorumları, Bitcoin (BTC) fiyatının bazı borsalarda 46.000 $ ‘ın altına düşmesinin ardından geldi – kripto varlığı yayın anında 45.818 $ oldu ve son yedi günde% 20’den fazla düştü. Bununla birlikte, Tether’in ifşasının kripto pazarında ne gibi bir rol oynadığı belirsiz. Bir Bloomberg raporu, ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi’nin “yasadışı faaliyet” iddiasıyla kripto borsasını araştırdığını iddia ederken Binance de ilgi odağı oldu.