BTC’nin başka bir kripto tarafından geçme şansı nedir?

BTC’nin başka bir kripto tarafından geçme şansı nedir?

- in Kripto Para Haberleri
32
0

Ünlü Satoshi Nakamoto başyapıtını ilk kez tasarladığında, yatırımcıları çılgına çeviren neredeyse 63.500 $ ‘lık zirveyi çok az kişi hayal edebilirdi. Bu günlerde bile, ilk kripto para biriminin fiyatına bazen inanmak zor geliyor ve yatırımcılar ara sıra kendilerini kıstırıyor olabilir. Hız treninde Bitcoin’in (BTC) yanında yer alan Litecoin (LTC), Ether (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi altcoinler de yolculuğa katıldı – ve daha yakın zamanda DeFi devleri Polkadot ve Cardano.

Ancak kristal küreye bakarak uzun mesafe için belirsizlikle örtülmüş bir madalyonun geleceğini görmek zor. Ray Dalio, Bitcoin eleştirisinde, hükümetlerin kullanımda fiat para biriminin yerini alan dijital varlıklara nasıl tepki vereceğine ilişkin belirsizliklerin, yolun ilerisindeki potansiyel endişeler için nedenler olduğunu savunarak adil puanlar topladı. Ayrıca, Bitcoin blok zincirinin yakında modasının geçeceğini ve onu gelişen blockchain teknolojisine uyarlayacak herhangi bir merkezi yönetim olmadan, üstün bir madeni paranın onu geçebileceğini savundu.

İlişkili: DeFi, Bitcoin’in 250 milyar dolarlık hazine sandığının kilidini açmadan uzun sürmeyecek

Ve bu noktayı işaret ediyor: Bitcoin’in temelindeki blok zinciri protokolleri, daha geniş finansal uygulamaları mümkün kılma açısından çok sınırlayıcı. Bitcoin’in iş kanıtı işlem fikir birliği algoritması göz önüne alındığında, Bitcoin blok zincirinin üstünde devasa bir DeFi ekosistemi işletmek akıl almaz olurdu.

Sınırlamalarına rağmen, rakip kripto paraların blok zincirlerindeki yenilikçi ilerlemelerin Bitcoin’in başarısını aşmak için yeterli olup olmayacağını tahmin etmek zor. Her şey fayda faktörüne bağlıdır: Kripto bir değer deposu olarak kalacak mı yoksa değer alışverişi için geçerli bir alternatif olacak mı?

İlişkili: Bitcoin 2020’de güvenilir bir değer deposu olduğunu kanıtladı mı? Uzmanlar cevap

Gelişen blockchain teknolojileri ve DeFi’nin başarısı

Bitcoin’in on yıldan biraz daha uzun bir süre önce ortaya çıkmasından bu yana, blok zinciri endüstrisi, her biri yıldız olma yolunda yeni bir madeni para oluşturmayı amaçlayan yüzlerce farklı projeye yol açtı. Birçoğu uzun vadede başarılı oldu. Bitcoin’e en yakın ikinci kripto para olan Ether, Nisan ayı boyunca tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya devam etti ve sadece madeni paranın bir değer varlığı deposu olarak değil, aynı zamanda Ethereum’un bir blockchain ağı olarak potansiyelini de doğruladı.

İlişkili: DeFi’nin geleceği nereye ait: Ethereum mu yoksa Bitcoin mi? Uzmanlar cevap

Ethereum’a benzer şekilde, Cardano, EOS ve son zamanlarda sıcak ve popüler Polkadot gibi Vitalik Buterin ve ortaklarının inşa ettiği titanı taklit etmeyi amaçlayan bir dizi proje. Her proje, diğerinin sınırlamalarını değişen derecelerde başarı ile inşa etmeye çalışır. Bu projelerin gerçek geçerliliğini yalnızca zaman göstereceği için, kullanıcılara sunulanların çoğunluğu aldatıcı olmuştur.

Blockchain projeleri ve yaratıcı isimlerinden bağımsız olarak, işbirliğine dayalı bir geliştirme ekosistemini teşvik ettiler. Birlikte, bankasızları fakirleşmenin sıkıntılarından, finansal olarak dışlanmış fırsatlardan ve zaten bilgili olanlara yeni yatırım yollarından çıkarabilecek merkezi olmayan uygulamalar veya DApp’ler yarattılar.

İlişkili: Dükleri indirip blockchain’in geleceği için birlikte çalışmanın zamanı geldi

Madeni paraların ve DApp’lerin gelişmesi, bakan birçok yabancı için bol miktarda iyimserlik sağlıyor ve gelişen bir merkezi olmayan finans ekosistemini veya en azından bunun merkezi piyasalarla birleştirilmiş bir melezini teşvik etmek için gerçek bir potansiyel olduğunu ümit ediyor. Ancak bunların hepsi, birçok yatırımcının sabitleme noktası olan Bitcoin’in değerine olan inancından kaynaklanıyor.

İlişkili: 2020 bir ‘DeFi yılı’ mıydı ve 2021’de sektörden neler bekleniyor? Uzmanlar cevap

Bitcoin’in değer deposu gerçekten akılda olan şeydir

Yatırımcıların, geliştiricilerin ve kripto meraklılarının merakını artıran şey, Bitcoin’in bir değer deposu olarak cazibesiydi. İtibari para birimlerine karşı Bitcoin deflasyonisttir; Bu nedenle, COVID-19 salgını gibi dönemlerde Bitcoin’in temyiz başvurusu beyaza döndü.

İlişkili: COVID-19 salgını kripto alanını nasıl etkiledi? Uzmanlar cevap

Ethereum, Polkadot ve diğer blockchain platformlarıyla ilgili tartışmalar DeFi dünyasının dikkatini çekerken, pek çok yabancı onlara karşı uyuşmuş ve madeni para fiyatlarına sabitlenmişti. İşte bu yüzden Bitcoin’in cazibesi, çoğunlukla bir değer deposu olarak kalır.

İlişkili: Kelebek etkisi: Neden DeFi, BTC’yi 21M arz tavanını kırmaya zorlayacak?

Pek çok sıradan perakende yatırımcısı ve kurumsal yatırımcı, kriptonun iç işleyişine dair kesin bir kavrayışa sahip değil. Cardify anketine göre, kripto yatırımcılarının yalnızca% 16,9’u bunu “tam olarak anlıyor”,% 33’ünden biraz fazlası ise sınırlı veya “sıfır bilgiye” sahip. Kripto yatırımcılarının% 40’ından fazlası, yutturmaca dalgasını atlayan acemiler. DeFi dünyasına giriş engellerinin oldukça yüksek olduğu ve okuryazarlığa ulaşmanın oldukça zor olduğu tartışılabilir, ancak bu başka bir zaman için bir hikaye.

İlişkili: Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’i ana akım haline getirmeyecek – Yapacaksınız

Dahası, kurumsal yatırımcılar Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin karşılaştığı volatilite sorunlarına karşı dikkatli olmaya devam ediyor ve yaklaşan bir balonun devam eden tahminleri – blok zincir teknolojilerinin temelinin daha az öncelikli olduğuna dair bir başka sinyal. İşte tam da bu yüzden diğer coin’ler Bitcoin’i geçmeyecek. Ana akım sabitleme, madeni para değerine sabitlendiği ve blok zinciri değerinin altında olmadığı sürece, Bitcoin kripto para birimi podyumunun tepesinde duracaktır. Yatırımcıların DeFi dünyasının iç işleyişinde daha okuryazar olup olamayacakları, yatırımcıların yeni ve gelişmekte olan madeni paraların temel teknolojilerinde ne kadar değer bulacağını belirleyecektir.

Şimdilik, Bitcoin tepenin kralı ve fiyat yükselmeye devam ettikçe ve ana akım yatırımcılar gemiye atladıkça büyük olasılıkla uzun süre bu şekilde kalacak.