Bridgewater Associates CFO’su Bitcoin odaklı firmaya gidiyor

Bridgewater Associates CFO’su Bitcoin odaklı firmaya gidiyor

- in Kripto Para Haberleri
48
0

Bridgewater Associates’in finans müdürü olarak görevinden ayrılan John Dalby, Bitcoin odaklı teknoloji ve finans şirketi NYDIG’in finans müdürü görevini üstlenecek.

NYDIG CEO’su ve kurucu ortağı Robert Gutmann Cuma günü yaptığı açıklamada, “NYDIG ekibi ve ben John’u ağırlamaktan son derece heyecanlıyız,” dedi.

“Derin finansal hizmetler deneyimiyle birleşen nezaket, merak ve alçakgönüllülüğü, kurumsal Bitcoin çözümleri oluşturmaya devam ederken NYDIG için mükemmel bir eşleşme. Bitcoin üzerinde çalışmak, John gibi endüstri liderleri de dahil olmak üzere en iyi ve en parlak çalışanların çoğunun aradığı şeydir ve NYDIG, Bitcoin’i güvenli bir şekilde hayata geçirme misyonumuzun peşinde onlara parlayacak platformu, kaynakları ve kültürü sunmak için benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır. herkes.”

Ünlü yatırımcı Ray Dalio tarafından 1975 yılında kurulan Bridgewater Associates, ana akım enerji santrali yatırım yönetimi kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. Bitcoin’e odaklanan daha genç bir şirket olan NYDIG, bu yıl 100 milyon dolarlık fon toplamak da dahil olmak üzere bir dizi manşet yaptı.

Dalby daha önce UBS ve DE Shaw Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında yüksek pozisyonlarda bulundu ve kamuoyuna yapılan açıklamaya dayanarak kendisine geniş bir uzmanlık kazandırdı. Dalby açıklamasında “NYDIG’in büyümesi inanılmaz oldu” dedi ve “Her gün daha fazla endüstri Bitcoin’in potansiyelini anlamaya başlıyor ve daha fazla müşteri ona güvenli bir şekilde erişmenin yollarını arıyor,” dedi. finans müdürü, Bitcoin’in potansiyeline karşı pozitifliğini gösterdi.