Blockchain etkinlikleri şahsen geri dönüş yapar

Blockchain etkinlikleri şahsen geri dönüş yapar

- in Kripto Para Haberleri
20
0

2020 yılı, gezegenimizin çoğu sakini için COVID-19 salgını nedeniyle kilitli veya karantina altında geçti; çoğu evde kalmaya zorlandı. Sosyal olaylar iptal edildi veya ertelendi ve dünya ekonomisinin tüm sektörleri büyük kayıplara uğradı.

Bu yılın başlangıcı daha iyi değildi, çünkü dünyanın dört bir yanındaki hükümetler hala hastalığın yayılmasıyla mücadele etmek için olayları ve faaliyetleri kısıtlamak zorunda kalıyorlar.

Ancak geçen yıl kaybetmeyen sektörler var. Cryptocurrency ve blockchain teknolojisi, genel olarak dijitalleşme itkisinden yararlandı, çünkü çoğunlukla insanların bunları kullanmak için evlerinden çıkmalarına gerek kalmadı. Salgının başlangıcından ve ardından gelen ekonomik saldırıdan bu yana, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH), sektöre olan ilginin yenilenmesi sayesinde muazzam bir büyüme kaydetti.

Ve kripto gibi yeni bir şeye olan ilgi arttığında, eğitim ihtiyacı da artıyor. Tüm kısıtlamalara rağmen, kripto topluluğu, belirli platformlarda tartışılması gereken yeni katılımcılar ve fikirlerle aktif olarak etkileşim kurmaya devam ediyor. Şimdi, kripto topluluğunun bazı konferansları, katılımcıları bizzat etkinliklere katılmaya davet etmeye başlayabilecek.

Aşı olun ve uçak biletlerinizi ayırtın. Aşağıda, fiziksel bir toplantı düzenleme niyetlerini zaten duyurmuş olan olaylardan bazıları yer almaktadır.

AIBC Zirvesi ve AGS Zirvesi

25 ve 26 Mayıs tarihlerinde Yapay Zeka ve Blockchain Zirvesi, blok zinciri, kripto para birimleri, AI ve kuantum teknolojileri gibi yıkıcı teknolojiler üzerine Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenecek.

AIBC fuarındaki kilit kişiler arasında Dubai Blockchain Center CEO’su Marwan Alzarouni, Bitcoin.com kurucusu Roger Ver, SRAX yönetim kurulu üyesi Brock Pierce ve blockchain endüstrisindeki diğer birçok ünlü isim yer alacak.

Etkinliğin gündemi, Orta Doğu’daki düzenleyici haberler, dijital para birimlerinin yayılması, 2021’deki piyasa eğilimleri, değişmeyen tokenler, dijital bankacılığın geleceği ve ticaret için yapay zeka tabanlı çözümler gibi konularda bir dizi panel tartışması ve rapor içeriyor. platformlar.

Uygulama Büyüme Zirvesi’nde katılımcılar, dijital pazarlama, gelişen pazarlar, içeriğin kültür ve iş üzerindeki etkisi, etkili bir SEO stratejisi oluşturma, yerelleştirme ve çeviri, markalaşma, etkileyicilerle çalışma stratejisi, video pazarlama ve sosyal medyadaki trendleri tartışacaklar. 2021.

Konferans katılımcılarının sağlık ve güvenliği, konferans salonlarını sürekli dezenfekte edecek personel ile sağlanacaktır. Dubai’ye herhangi bir ülkeden gelen katılımcıların, varıştan 72 saat önce negatif bir COVID-19 PCR testi yaptırmaları gerekecektir. Katılımcıların ayrıca etkinliğe girmek için negatif testi sunmaları gerekecektir. Resmi yemekte katılımcılar, QR koduyla erişilebilen temassız bir menüye erişebilecekler.

Bitcoin 2021

Amerika Birleşik Devletleri’nde, ilk büyük etkinlik 4 – 5 Haziran tarihleri ​​arasında sıcak Miami’de – Bitcoin 2021 konferansı – gerçekleşecek. Etkinliğe kriptografi ve dijital para birimleri dünyasından Square CEO’su ve başkanı Jack Dorsey; Nick Szabo, kriptograf; Crypto.com’un Birleşik Krallık genel müdürü Teana Baker-Taylor; BitGo’nun baş uyum sorumlusu Jeff Horowitz; ve Draper Associates’in kurucusu ve Draper Goren Holm’un kurucu ortağı Tim Draper.

Konferansın ana konuşmacısı, ülkenin finansal sisteminde yeniliklerin geliştirilmesini savunan ABD Senatosu Finansal İnovasyon Grubu’nun kurucusu Wyoming Senatörü Cynthia Lummis olacak.

Diğer katılımcılar arasında ünlü bir kaykaycı ve kaptanı olan Tony Hawk yer alacak. Ziyaretçiler için bir dizi toplantı ve etkinliğe ev sahipliği yapacak ve özel kaykaylarından bazılarını özel mal olarak satacak.

Katılımcıları eğlendirmek için, ziyaretçilerin Bitcoin entegrasyonu ile CS: GO gibi dünyaca ünlü oyunları oynayabilecekleri bir MintGox espor arenası açılacak. Ziyaretçiler ayrıca 0,5 BTC’ye varan ödüllerle Atelier Bitcoin Rally Championship’e katılabilirler.

Etkinlikte sağlık güvenliği ile ilgili olarak, ABD, Avrupa ile aynı sağlık ve güvenlik düzenlemelerine sahip değil. Etkinlikten üç ay önce aşılanmış veya hastalanmış ABD vatandaşları için herhangi bir kısıtlama olmayacak. Yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye gelmeden 72 saat önce alınmış negatif PCR testini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Hükümet Blockchain Haftası

ABD’ye bağlı kalarak, blok zinciri düzenlemesi hala birçok ülke için en önemli konulardan biridir, bu nedenle 27 Eylül – 2 Ekim tarihleri ​​arasında Washington DC’de gerçekleşecek olan Hükümet Blok Zinciri Haftası’na dikkat etmeye değer.

Konferans sırasında, katılımcılar devlet idaresinde ve uluslararası ticarette blockchain kullanımını tartışacaklar. Katılımcılar, yasal konular ve siber güvenlik ile ilgili oturumlara davet edilir. Etkinliğin başrolü, Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün yönetici başkanı Don Tapscott ve Yugen Partners’ın baş bilim adamı Scott Stornetta olacak.

Blockchain Expo Europe

Blockchain etkinlikleri, birçok ülkedeki sıkı kilitlenmeler nedeniyle bu yılın sonundan önce Avrupa’ya geri dönmeyecek. Yine de Blockchain Expo Europe 2021’e katılmak için 23-24 Kasım tarihlerinde Amsterdam’ı ziyaret etmek mümkün olacak.

Bu etkinlik, blockchain dünyasından dört küresel konuyu tartışacak birçok uzmanı bir araya getirmeyi umuyor: Nesnelerin İnterneti, siber güvenlik ve bulut, yapay zeka ve büyük veri.

Ek olarak, konferans ayrıca finansal hizmetler, sigorta, emlak ve perakende alanlarında blockchain teknolojisinin kullanımını düzenlemenin yasal yönlerine de değinecek. Societe Generale ve Eurobank gibi çeşitli büyük bankaların temsilcilerinin bu konularda konuşma yapması bekleniyor.

Sağlık güvenliği açısından, organizatörler konferansa katılmak için henüz kurallar sağlamamıştır, ancak Hollanda’ya giren herhangi bir vatandaşın iki negatif COVID-19 testi yaptırması gerekir: ziyaretçinin girmeden önce 72 saatten fazla almaması gereken bir PCR testi ülke ve girişten dört saat önce hızlı bir test.

Gelecek Blockchain Zirvesi

Ekim ayının sonunda blockchain dünyası, Gelecekteki Blockchain Zirvesi için tekrar Dubai’ye odaklanacak. Etkinliğin amacı, blockchain teknolojisinin gelişimi için küresel bir diyalog düzenlemektir.

Zirve, katılımcıların ortaklar, girişim kapitalistleri ve yeni başlayanlar bulabilecekleri yatırımcılar için bir program, blok zinciri alanını düzenleyen bir program, katılımcıların yatırımları tartışacağı bir Cryptovesting 101 programı da dahil olmak üzere bir dizi özel programa ev sahipliği yapacak. blockchain ve kripto para birimlerinde ve daha fazlasında.

Konuşmacı listesi henüz tam olarak belirlenmedi, ancak şarkıcı ve tanınmış kripto para hayranı Akon’un zirvede konuşmacı olması bekleniyor.

Etkinlik, katı güvenlik ve hijyen gerekliliklerine uygunluğu doğrulayan Veritas SafeGuard Etiketi tarafından onaylanmıştır. Etkinlik, temassız bilet satışı gibi sosyal mesafe normlarını kullanacak. Etkinlik sırasında yüz maskeleri zorunlu olacak ve kartvizit değişimi kesinlikle yasaktır.

Gitmek değil izlemek

Ne yazık ki, bu yıl birçok önemli olay, salgın nedeniyle katılımcıları şahsen toplayamadı ve çevrimiçi formata aktarıldı. Ancak bu ilginç olmayacakları anlamına gelmez. İşte bazı onurlu sözler.

22 Mayıs’ta İstanbul’da yapılması beklenen ancak Türkiye’deki kritik durum nedeniyle bir konferans olan Blockchain Ekonomisi süresiz olarak ertelendi. Bununla birlikte, etkinlik, geleceğin finansal teknolojilerini ve kripto para birimlerini tartışmak için bir araya gelecek 60’tan fazla ülkeden temsilcilerin ilgisini çekti.

İkinci önemli etkinlik, 2 – 3 Haziran tarihlerinde Dubai’de düzenlenecek Global DeFi Yatırım Zirvesi olacak. Etkinliğin amacı, küresel yatırımcıları ve yeni girişimler de dahil olmak üzere DeFi sektörü katılımcılarını bölgesel işletmeler ve ana endüstri dikeylerinden liderlerle buluşturmak.

Zirve, sektöre yönelik teknoloji ve iş uygulama yenilikleri sergisine ev sahipliği yapacak. Zirvede öne çıkan konuşmacılar arasında Tim Draper, DeFi Yield Protocol CEO’su Michael Nikolas ve diğerleri yer alıyor.