Block.one, 10 milyar dolarlık EOS tabanlı kripto değişim platformu için fon sağladı

Block.one, 10 milyar dolarlık EOS tabanlı kripto değişim platformu için fon sağladı

- in Kripto Para Haberleri
19
0

Blockchain yazılım firması Block.one, bir kripto para birimi değişim iştiraki başlatma planlarını duyurdu.

Salı günü yayınlanan bir açıklamaya göre, “Bullish Global” adlı platform EOS blok zincirinde çalışacak.

Duyurunun bir parçası olarak, EOSIO geliştiricisi, kripto borsası için 10 milyar dolarlık sermaye topladığını açıkladı. Bu meblağa, Peter Thiel ve Mike Novogratz gibi yatırımcı fonlarının yanı sıra hedge fon yöneticileri Alan Howard ve Louis Bacon’un sağladığı 300 milyon dolarlık yatırım dahildir.

Kalan sermaye tutarının, Block.one’un şu anki piyasa değerinde yaklaşık 9 milyar dolar değerinde olan 164.000 Bitcoin (BTC) ve 20 milyon EOS dahil kripto varlıklarından geldiği bildirildi. EOSIO geliştiricisinin ayrıca Bullish Global için başka bir 100 milyon dolarlık nakit enjeksiyonu yaptığı bildirildi.

Ocak ayında Cointelegraph, Block.one’un Bitcoin hisselerinin yaklaşık 140.000 BTC’de olduğunu bildirdi. Planlanan kripto borsası hakkında yorum yapan Block.one CEO’su Brendan Blumer şunları söyledi:

“Bullish borsası, pahalı üçüncü taraf işlevlerini şeffaf bir şekilde otomatikleştirerek ve bunları kurumlara ve bireylere daha iyi ve daha güvenli erişim sağlamak için getiri sağlayan portföy yönetim araçlarına dönüştürerek yüksek performanslı ticaret ortamında devrim yaratmak için blok zinciri teknolojisinden ve yeni bir piyasa mimarisinden yararlanacak. en son kripto para birimi yatırım stratejileri. “

Şirket, Bullish Global’in merkezi ve merkezi olmayan kripto değişim mimarisi ve işlemlerinin özelliklerini birleştireceğini açıkladı. Block.one, planlanan borsanın bağımsız bir varlık olarak işlev göreceğini de belirtti.

Otomatik piyasa yapıcılık hizmetleri sunmanın yanı sıra, Bullish borsası, kullanıcılar için portföy yönetim araçlarının yanı sıra borç verme piyasaları da sağlayacaktır.

Galaxy Digital’den Mike Novogratz, duyuru hakkında da yorum yaparken, Bullish Capital’in büyüklüğüne ve ölçeğine bağlı olarak koşarak yere vuracağını tahmin etti.