BlackRock’tan Rick Rieder, Bitcoin’in dayanıklı olduğunu söylüyor

BlackRock’tan Rick Rieder, Bitcoin’in dayanıklı olduğunu söylüyor

- in Kripto Para Haberleri
19
0

BlackRock Financial Management’ın baş yatırım sorumlusu Rick Rieder, Telsa CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak bırakma kararına karşı geri adım atıyor.

CNBC’nin Squawk Box ile bugün yaptığı röportajda, Rieder dedim Bitcoin (BTC) “henüz olgunluğa ulaşmamıştı” ve kamuoyunun enerji tüketimi ve fiyat oynaklığı algısı gibi aşılması gereken bazı engelleri vardı. Musk’ın kripto varlığının “çevre için büyük bir maliyetle” geldiği iddialarından özellikle bahsetmese de, BTC’nin henüz “normal, istikrarlı bir varlık” olmadığını söyledi.

Bitcoin’e atıfta bulunan Rieder, “Bence dayanıklı” dedi. “Sanırım önümüzdeki yıllar için yatırım arenasının bir parçası olacak, ancak bu zorluklardan bazıları ve etrafındaki oynaklık – düzenleyici dinamikler, kripto ile ilgili fiat para birimi endişeleri […] – Gerçek mi. Zamanla aşılacaklar. “

Şubat ayında Rieder, Blackrock’un kriptoyla “biraz uğraşmaya başladığını” söyledi ve yatırımcıların bazen fiat yerine dijital varlıkları elinde tutmak isteyebileceğini kabul etti. Yorumları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yapılan iki prospektüs dosyasında Bitcoin’den bahseden multitrilyon dolarlık varlık yöneticisinin ardından geldi. Başvurular, BlackRock’un Bitcoin türevlerini ve diğer varlıkları yatırım planının bir parçası olarak kullanma olasılığını öne sürüyor.

Musk’ın Bitcoin’in çevreye etkisine ilişkin açıklamalarının ardından, kripto varlığın fiyatı haftalardır ilk kez 50.000 doların altına düştü. Yayın anında, BTC fiyatı son 24 saatte% 11 düşüşle 50.590 $ ‘dır.