Bitcoiners kitle fonlaması FUD karşıtı belgesel film

Bitcoiners kitle fonlaması FUD karşıtı belgesel film

- in Kripto Para Haberleri
35
0

Başlıklar Bitcoin’in korkunç çevresel etkisiyle ilgili olarak yığılırken, bir grup yatırımcı ve destekçi, kitle fonlu, FUD ile savaşan bir belgesel filmin yardımıyla dünyanın en büyük dijital varlığını savunmak için harekete geçti.

İlk olarak yatırımcı, podcast sunucusu ve Bitcoin fanatiği Brad Mills tarafından Twitter’da duyurulan filmin amacı, “Bitcoin’in neden dünyayı hükümetlerden daha hızlı yenilenebilir enerjiye geçireceği” konusunda “kesin” bir argüman olarak hareket etmek.

Mills’in yönetmen seçimi Jamie King, en çok BitTorrent hakkında bir belgesel dizisi olan STEAL THIS FILM ile tanınıyor ve kitle fonlu, ücretsiz paylaşma çabasının en eski örneklerinden biri. King, Cointelegraph ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in enerji tüketimi hakkındaki anlatının kendisini harekete geçirdiğini söyledi.

King, “Şu an için para topladığımız bu yeni proje fikri, Bitcoin’in enerji kullanımına artan miktarda dikkatin bir sonucu olarak ortaya çıktı” dedi. “Açıkçası bu, Elon’un arabaları için şimdilik BTC’yi kabul etmediğini duyurmasıyla doruğa çıktı – ama aynı zamanda gittikçe daha yoğun bir şekilde tekrarlandığını gördüğümüz bir” FUD “parçası.”

Haftanın başlarında milyarder Elon Musk, şirketi Tesla’nın artık ödeme için Bitcoin’i kabul etmeyeceğini tweetledi.Bu, ikiyüzlülük suçlamalarına yol açan ancak içeriği ana akım medyada yüksek sesle yankılanan bir yorum.

Elon’un sıkıntılarına rağmen, Bitcoin’in ne kadar “kirli” enerji tükettiğine dair ayrıntıları hesaplamak zordur, ancak Çin tüketimine dayalı tahminler bile sadece kaba bir tablo çizebilir.

Her şeye rağmen, King ve ekibi Bitcoin’in temiz, yeşil teknoloji olduğunu iddia etmeye çalışmıyor.

“Bitcoin’in enerji kullandığını kabul etmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Bir çoğunu. Bu, tasarımının bir parçası, ”diyor King. “Sormamız gereken soru şudur: buna değer.

King, bu soruya içgüdüsel olarak “hayır” cevabını verenlerin muhtemelen araştırmalarını yapmadıklarını ve “daha geniş bir sosyal, politik ve ekonomik bağlamda” Bitcoin’in enerji tüketimi durumunun apaçık olduğunu söyledi.

Şimdiye kadar topluluk sıcak bir şekilde yanıt verdi ve sadece 48 saat içinde 0,5 BTC yükseltti. King ayrıca, Bitcoin’in Lightning Network’ünün bazılarının umduğu kabulü görmemesine rağmen, projenin Lightning bağışlarına açılmasının ardından küçük destekçilerin yağmaya başladığını belirtti.

“Sanırım görebildiğimiz şey, Lightning’in küçük Bitcoin bağışları için çok gerçek olduğu, söylemekten memnuniyet duyuyorum” diye şaka yaptı.

Sonunda, King’in amacı FUD-sters’a çamur atmak değil, bunun yerine eğitmek ve yükseltmek.

“Bunun bir ‘enerji israfı’ olduğu fikrine karşı çıkmak istemiyorum, aynı zamanda insanlara Bitcoin’in ne kadar harika bir şey olduğu konusunda ilham veren bir şey yapmak istiyorum. Daha yüksek bir amaç için FUD bozma! “