Bitcoin yatırımcıları, BTC fiyat hareketi daha yüksek konsolide olurken, 38 bin dolarlık “önemli” bir seviye görüyor

Bitcoin yatırımcıları, BTC fiyat hareketi daha yüksek konsolide olurken, 38 bin dolarlık “önemli” bir seviye görüyor

- in Kripto Para Haberleri
13
0

Bitcoin (BTC) Cuma günü daha yüksek bir aralıkta işlem gördü ve analistler bir sonraki hangi kritik seviyelerin düşeceğini görmek istiyor.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin yeni kayıplardan kurtuldu… şimdilik

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin Perşembe günü bir gecede 35.000$’lık desteği koruduğunu ve şimdiye kadar 40.000$’ın altında kaldığını gösterdi.

Konsolidasyon aşaması başlamadan önce bir yükseliş pariteyi 39.000 dolara çıkardı, ancak genel olarak, Bitcoin henüz daha uzun zaman dilimlerinde yukarı veya aşağı belirleyici bir hareket yapmadı.

Popüler tüccar Rekt Capital için, desteklemek için 38.000 doların çevrilmesi gerekiyordu.

“BTC için yaklaşık 38.000 dolarlık alan şu anda izlenmesi gereken alan” dedi. kayıt edilmiş Çarşamba günü, mevcut konsolidasyon döngüsündeki önemine dikkat çekerek.

Konsolidasyonun vurgulandığı BTC/USD 1 günlük mum grafiği (Coinbase). Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Altcoinler hakimiyetini kaybediyor

O zamandan beri oynaklık azaldı, ancak önemli bir pazar düşüşüne yönelik geniş çağrılar nihayetinde cevapsız kalabilir.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, trader arkadaşı Crypto Ed, Bitcoin’in bir sonraki hamlesi olarak 30.000 dolara yakın bir getiri öngörenler arasındaydı. Ancak Cuma günü, bu giderek daha olası görünmüyordu.

“Birkaç HL bastı ve o bacağın alt kısmını tamamlamadığımızı düşünmeye başladı” dedi. anlattı Twitter takipçileri, aynı şekilde 38.000 dolar civarında bir kırılma noktasını vurgulayan bir grafikle.

“Sarı yatay çizgiyi kırıp tekrar test ettiğimizde onay.”

11 Haziran itibariyle Crypto Ed’in BTC/USD tahmini Kaynak: Crypto Ed/Twitter

İlgili: Bitcoin fiyatı, 2017’den bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesinde görülmeyen stoktan akışa toparlanma seviyesine ulaştı

En büyük küresel borsa Binance’deki alış ve satış pozisyonlarına bir bakış onaylanmış direnç sırasıyla 38.500 dolar ve 40.000 dolar. Karşılaştırıldığında, 30.000 doların çok üzerinde çok az göze çarpan destek vardı.

11 Haziran itibariyle Binance’de alım satım seviyeleri Kaynak: Maddi Göstergeler/Twitter

Altcoinlerde, resim daha cesaret kırıcıydı. Tüccarlar Cuma günü büyük tokenlerde yaklaşık %4’lük kayıplarla karşı karşıya kaldılar ve yalnızca Amp (AMP) günlük %17’lik fark edilebilir kazançlar sağladı.

Bitcoin’in piyasa değeri hakimiyeti, yükseldikçe iyileşti ve haftanın başında %42’nin altındayken %44’e ulaştı.