Bitcoin pazar hakimiyeti üç yılın en düşük seviyesi olan% 40’a düştü

Bitcoin pazar hakimiyeti üç yılın en düşük seviyesi olan% 40’a düştü

- in Kripto Para Haberleri
36
0

Bitcoin, Elon Musk’ın Twitter hesabına bir kez daha tepki olarak düşerken, altcoin hakimiyeti yaklaşık üç yıl içinde en yüksek seviyesine yükseldi.

CoinMarketCap’e göre, bu yazı itibariyle Bitcoin, birleşik kripto varlık kapitalizasyonunun% 40,3’ünü temsil ediyor – Haziran 2018’den bu yana görülen en düşük değer.

Bitcoin, Ocak 2018’de bir önceki zirvesinden soğurken, altcoinler henüz onlarınkine ulaşırken,% 33’lük düşük bir piyasa hakimiyetine ulaştı. Şu anda, üç yıl önce Mayıs 2018’de ikinci en düşük seviyesi olan% 36’nın çok gerisinde değil.

Bitcoin hakimiyeti: CoinMarketCap

Altcoinlerin toplam kapitalizasyonu, geçen hafta neredeyse 1,5 trilyon dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirledikten sonra şu anda 1,25 trilyon dolar seviyesinde duruyor.

Ethereum son zamanlarda hakimiyetinin arttığını gördü, Ether’in kapitalizasyonu Bitcoin’in yaklaşık yarısına kadar sürünerek% 19’un üzerinde bir kripto piyasası hakimiyetini temsil ediyor. Eter ayrıca birleşik altcoin piyasa değerinin% 32’sini temsil eder.

Binance Coin, toplam kripto kapitalizasyonunun% 4’ünü temsil ederek üçüncü sırada yer alırken, onu% 3,3 ile Cardano ve% 3 ile Dogecoin izliyor. Buna karşılık, Binance Coin, altcoin piyasalarında% 6,7’lik bir hakimiyet sergiliyor; Cardano’nun hakimiyeti% 5,5’e ve Dogecoin% 5’i temsil ediyor.

Elon Musk, Tesla’nın 17 Mayıs tweet’inde BTC varlıklarını boşalttığını ve 18 saatte% 15’lik bir çöküşü tetiklediğini ima ederek Bitcoin’in hakimiyet kaybını derinleştirmiş olabilir.

Bitcoin 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesinden% 35 düşerken, birkaç altcoin daha zayıf geri çekilmeler gördü ve Ethereum şu anda 12 Mayıs’taki 4.350 $ ‘lık zirvesinden% 24 düştü.

Bazı piyasalar düşüş eğilimine rağmen yükseliyor ve Cardano 16 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,45 $ ‘ı etiketlemek için toparlanıyor.