Bitcoin fiyatının 40 bin doların altına düşmesi Tesla’ya BTC karının neredeyse% 100’üne mal oluyor

Bitcoin fiyatının 40 bin doların altına düşmesi Tesla’ya BTC karının neredeyse% 100’üne mal oluyor

- in Kripto Para Haberleri
18
0

Bitcoin (BTC), 19 Mayıs’ta düşüş hissinin fiyat yönünü belirlemeye devam etmesiyle 40.000 $ ‘ın altına düştü ve kripto para piyasası 350 milyar $ değer kaybetti.

BTC / USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC / USD 15 haftanın en düşük seviyesini görürken analistler sakinleşiyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den gelen veriler, BTC / USD’yi, daha yüksek sıçramadan önce 38.500 $ ‘ın en düşük seviyelerine koyarken izledi.

Bir haftalık art arda düşüşlerin ardından gelen Çarşamba günkü düşüş, Bitcoin’i Şubat başından bu yana en düşük seviyesine ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinin% 40 altına düşürdü.

Popüler tüccar Scott Melker “Bitcoin yeni düşüşler yaşıyor, muhtemelen daha kısa sürede daha çok satın alıyor” söyledi Twitter takipçileri, piyasa gazileri arasında tersine sakin havayı karakterize eden bir gönderide.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, verilere daha yakın olanlar hafta boyunca düşüşten başka bir şey değildi ve 40.000 $ ‘ın altındaki bir BTC fiyatı bile morallerini azaltamadı.

Analist Lex Moskovski, yazı yazarken “16.835 Bitcoin son 10 dakikada borsalardan çekildi” dedi.

“Birisi korkuyu satın alıyor.”

Bitcoin borsası para çekme hacim tablosu. Kaynak: Lex Moskovski / Twitter

Tesla Bitcoin servetini uçurdu

Diğer yerlerde, dikkatler Tesla ve CEO’su Elon Musk’ta kaldı. Son günlerdeki dalgalanmanın suçunu üstlenen Musk, sözleriyle kendisine ve şirketine diğerlerinden daha fazla mal olduğuna inandı.

40.000 $ ‘ın altındaki getirisi ile Bitcoin, Çarşamba günü Tesla’nın 1.5 milyar $ satın aldığı fiyatla neredeyse aynı fiyattan işlem gördü.

Duyuru, olası bir işlem gerçekleştikten birkaç hafta sonra, 8 Şubat’ta geldi. Bununla birlikte, bir noktada elektrikli otomobil üreten tüm geçmişinden daha fazlasını toplayan BTC’den elde ettiği kar buharlaştı.

“Tesla’nın bitcoin duyurusunu yaptığı 8 Şubat’ta 39K $ ‘lık açılış fiyatına geri döndük,” Stoktan akışa model yaratıcısı PlanB özetlenmiş.

Bitcoin Hazinelerini izleme kaynağına göre, Tesla’nın zulası, yazı yazılırken 1,72 milyar doların biraz üzerindeydi.

PlanB, Musk’ın en sesli eleştirmenlerinden biriydi ve Saifedean Ammous gibi figürlerle birlikte Bitcoin Standardı.

Musk ise Tesla’nın tahsisatlarından herhangi birini henüz satmadığını doğrulamıştı.