Bitcoin fiyatı sendeledikçe, ‘balina’ cüzdanları nesli tükenmekte olan bir tür haline gelebilir

Bitcoin fiyatı sendeledikçe, ‘balina’ cüzdanları nesli tükenmekte olan bir tür haline gelebilir

- in Kripto Para Haberleri
23
0

Bitcoin, Cuma günü güçlü bir teklifin arkasındaki mide çalkalama düşüşünden kurtulmaya çalışırken, zincir üzerindeki veriler, yüksek net değerli “balina” cüzdanlarının bu çabanın bir parçası olmayabileceğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC) – çoğu kripto piyasasıyla birlikte – dünyanın en zengin ikinci adamı Elon Musk’tan bir dizi olumsuz tweet’in ardından bu hafta şaşırtıcı bir dizi kayıp yaşadı.

Fiyatlar toparlanmaya başlarken, 1000 veya daha fazla BTC’ye sahip Bitcoin adresleri için eğlenceli bir terim olan “balina” cüzdanları, yine de düşüşün ortasında azalıyor ve bu da büyük paralı oyuncuların riskten kaçma moduna geçtiğini gösteriyor.

Glassnode’un verilerine göre, 2.100’den fazla adreste 1.000 BTC veya daha fazla saat bulunan toplam cüzdan sayısı – bir önceki aya göre yaklaşık% 4,7 ve Şubat ayında yaklaşık 2.500’den düştü.

Bununla birlikte, olası fiyat hareketlerinin bir göstergesi olarak balina cüzdanı davranışlarını izlemek, son zamanlarda karışık sinyallerde bir egzersiz olmuştur. Perma-bull MicroStrategy, bu hafta kurumsal hazinesine 271 BTC daha ekledi ve toplam BTC sayısını 91.850’ye yükseltti – bugünkü fiyatlarla 4,7 milyar doları aşan bir hisse senedi. Bununla birlikte, borsa girişleri – genellikle balinaların ve diğer yatırımcıların BTC sattığının bir işareti – geçen hafta 30.000 jetonu vurdu, ancak uzmanlar fiyatın baskıya iyi dayanabildiğini söylüyor.

BTC net döviz girişi. Kaynak: Glassnode

Bununla birlikte, önemli bir metrik, tartışmasız bir şekilde yanıp sönen düşüş işaretleri. Geçen ay yapılan analizler, balinaların ve satıcıların alım satımlarından kar elde edememelerine rağmen BTC’yi boşaltmaya devam ettiklerini gösterdi. Bu, satış tarafı baskısının BTC için fiyatta bir düşüşe yol açabileceğini gösterebilir.

Balina cüzdanları Ekim 2020 – Nisan 2021. Kaynak: Glassnode