Bitcoin Bull, kripto ödemelerini kabul etmeyen pizza şirketini kurdu

Bitcoin Bull, kripto ödemelerini kabul etmeyen pizza şirketini kurdu

- in Kripto Para Haberleri
32
0

Bitcoin Pizza Günü’nün yıldönümünden sadece günler önce, Bitcoin taraftarı Anthony ‘Pomp’ Pompliano, küçük işletmeleri ve İnsan Hakları Vakfı’nın Bitcoin Geliştirme Fonu’nu desteklemeyi amaçlayan bir pizza şirketi kurdu.

Bugün Twitter’da yapılan bir duyuruda Pomp dedim Bitcoin Pizza markası 22 Mayıs Cumartesi gününden itibaren on ABD şehrinde piyasaya sürülecek. Başlangıç ​​tarihi, iki Papa John pizzası için başarılı bir şekilde belgelenmiş ilk kripto para birimi ticari işleminin 11. yıldönümüne denk geliyor – şimdi Bitcoin Pizza Günü olarak bilinen bir etkinlik. Bununla birlikte, Laszlo Hanyecz’in 2010’da bu pastaları satın alması ona 10.000 Bitcoin’e (BTC) mal olurken, Pomp’in girişimi şu anda ödeme olarak kriptoyu kabul etmiyor.

“Bitcoin’in yerleşik bankaları bozmaya çalışması gibi, Bitcoin Pizza da yerleşik kurumsal pizza zincirlerini bozmaya çalışacak,” dedi ve Bitcoin Pizza web sitesinde “ilk merkezi olmayan pizza markası” olarak girişime atıfta bulunan Pomp.

Ulusal pizza franchise’ı Domino’s’un tanınmış bir hayranı olan Pomp, Bitcoin Pizza’nın tarihi BTC işleminin anısına lansman gününde yalnızca 10.000 turta teklif edeceğini söyledi. Pizza severler, Laser Eyes, Satoshi’s Favorite, Lightning Meat, Capital Greens ve No Keys, No Cheese gibi kripto temalı kelime isimleri içeren çeşitli turtalar arasından seçim yapabilirler.

Satışların ilk haftasından elde edilen kar, küçük işletmeleri (yerel pizza lokantaları) ve İnsan Hakları Vakfı’nın Bitcoin Geliştirme Fonu’nu desteklemeye gidecek. Vakıf tarafından Haziran 2020’de başlatılan fon, Bitcoin’i dünyanın her yerinden aktivistler ve gazeteciler için daha güvenli bir araç haline getiren geliştiricileri desteklemeyi amaçlayan gizlilik odaklı bir projedir. 15 Nisan itibariyle, Bitcoin Geliştirme Fonu BTC ve fiat olarak 746.000 $ verdi.

Duyurudan sonraki birkaç saat içinde, “Bitcoin Pizza” trend olan Amerika Birleşik Devletleri’nde Twitter’da. Girişim genellikle sosyal medyada büyük isimlerden olumlu destek aldı dahil olmak üzere Philadelphia 76ers’ın basketbol operasyonları başkanı Daryl Morey, Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Bitcoin Ne Yaptı podcaster Peter McCormack.

Bununla birlikte, Twitter kullanıcısı Joel Valenzuela ve Banana Capital kurucusu Turner Novak da dahil olmak üzere bazı kişiler -di Pomp’un neden pizza için BTC ödemelerini kabul edemediğini sormak için hızlı. Web sitesinde yer alan ödeme sayfasına göre, yayın anında sadece kredi kartları kabul edilmektedir.

Bir Bitcoin boğası ve kripto savunucusu olan Pomp, podcast aracılığıyla başkalarını BTC’de finans konusunda eğitmesiyle tanınıyor. CNBC’den Mad Money’nin açık sözlü sunucusu Jim Cramer’ı, komedyen Bill Burr ve daha pek çoğunu kriptoya yatırım yapmaya ikna etti.

Cointelegraph, Pomp’a ulaştı, ancak yayın anında bir yanıt alamadı.