Bitcoin 46.000 $ ‘a düştü, rapor Binance’in soruşturma altında olduğunu iddia ederken altcoinler satılıyor

Bitcoin 46.000 $ ‘a düştü, rapor Binance’in soruşturma altında olduğunu iddia ederken altcoinler satılıyor

- in Kripto Para Haberleri
23
0

Son bir saat içinde, Bitcoin’in (BTC) fiyatı% 3’ten fazla düştü, 12 Mayıs’ta başlayan düşüşü uzattı ve dijital varlığın bazı borsalarda 46.000 $ ‘a kadar düştüğünü gördü.

Başlangıçta, Tesla’nın 12 Mayıs’ta BTC’nin fiyatını 46.000 $ ‘a düşüren teknik zayıflık ve neredeyse eksiksiz bir baş-omuz teknik modeli ile birlikte çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeyi bırakacağını duyurdu.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

13 Mayıs’ın düşüş katalizörü, Birleşik Devletler Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi’nin Binance Holdings Ltd.’yi “yasadışı faaliyet” iddiasıyla araştırdığını iddia eden bir Bloomberg Vergi raporu gibi görünüyor.

Soruşturma şu anda doğrulanmamış olsa da, haberler çıktıkça, Bitcoin’in fiyatı hızla 3.000 dolardan fazla düştü ve şu anda 47.300 dolardan işlem görüyor.

BTC / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Teknik analiz açısından, aşağı yönlü baş-omuzlar paterni şimdi doğrulandı ve% 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin 42.600 $ ‘lık bir geri dönüşünü engelleyerek, tüccarlar destek olarak 40.000 $ seviyesini geri almak için BTC’nin fiyatını arayabilir. Bunun altında, 39.000 dolarlık 200 günlük hareketli ortalama var ve en kötü senaryoda, baş-omuz modelinin hedefi 35.000 dolar.

Bitcoin’in fiyatı birden fazla ayın düşük seviyelerini yeniden gözden geçiriyor olabilir, ancak Crypto Twitter üzerinden hızlı bir bakış, çoğu tüccarın mevcut geri çekmeyi bir “düşüşü satın alma” fırsatı olarak gördüğünü gösteriyor, 13 Mayıs’ta Micheal Saylor da dahil. MicroStrategy’nin satın aldığını tweetledi 55.387 $ ortalama fiyatla başka bir 271 BTC.

Bu, Binance’in ABD yetkilileri ve düzenleyicileri tarafından yasa dışı faaliyetlerle ilk kez suçlanışı değil. Cointelegraph, 12 Mart’ta Binance’in gevşek Müşterinizi Tanıyın ve Kara Para Aklamayı Önleme prosedürleri nedeniyle soruşturma altında olduğunu bildirdi, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun “dişsiz” olduğunu söylediği bir suçlama

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir ve karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.