Axie Infinity oyuncusu, oyun içi karlardan Filipinler’de iki ev satın aldı

Axie Infinity oyuncusu, oyun içi karlardan Filipinler’de iki ev satın aldı

- in Kripto Para Haberleri
21
0

Filipinler’den bir Axie Infinity oyuncusu, popüler kripto ile çalışan kazan-oyna oyunundan elde ettiği kazançla iki ev satın aldı.

Bu ayın başlarında, “Magnus TV” takma adıyla oynayan 22 yaşındaki John Aaron Ramos, Axie Infinity oynayarak elde ettiği kârdan Filipinler’de iki ev satın aldığını duyurmak için sosyal medyaya gitti.

Yazıda Ramos, satın alımları Axie’nin oyun içi tokeni Smooth Love Potion’un (SLP) yükselen fiyatına bağlıyor ve 24 Nisan’da 0,035 $ ‘dan 2 Mayıs’ta 0,364 $’ a yükseldi. SLP o zamandan beri% 45 ve son olarak geri çekildi. kabaca 0,20 dolara el değiştirdi.

“AXIE’nin bizi ayağa kaldırma yeteneğine inandım, bir SLP düzenledim, AXIE Topluluğu’nun trendine dikkat ettim ve biraz araştırma yaptım […] sonra iki ev ve bir takım almaya yetecek paraya sahip olmak için SLP fiyatıyla oynadım. ”

Axie Infinity oyuncuları, oyuncuların oyunda yetiştirilen ve fungible tokenler olarak temsil edilen Pokemon’dan ilham alan yaratıklar olan Axies’leriyle savaştığı oyunların PVP savaş alanı aracılığıyla SLP kazanabilirler.

SLP şu anda 81 milyon dolarlık kapitalizasyonla 428’inci en büyük kripto varlığı olarak yer alıyor ve son 24 saatte 45 milyon dolardan fazla ticaret gerçekleştiriyor.

SLP’ye ek olarak, Axie oyuncuları ayrıca oyunun yönetim jetonu AXS’yi kazanma fırsatlarına da sahiptir. AXS jetonu da son zamanlarda meteorik kazançlar gördü ve jetonun işlem görmeye başlamasından bu yana altı ay içinde% 5,114 artışla 0,14 $ ‘dan 7,30 $’ a yükseldi.

Ramos, sponsorları Axie sonsuzluğu oynamaya ilişkin kurulum maliyetlerinin birçok potansiyel kullanıcı için çok engelleyici olabileceği ülkelerde bulunan Axie oyuncularına SLP bağışlamaya teşvik eden Yield Guild Games’in “Sponsor-A-Scholar” programına katıldı.

Axie Infinity, insanların pandemi nedeniyle işlerini kaybettikten sonra para kazanmak için alternatif yollar aradıkları için 2020’nin sonlarına doğru Filipinler’de popüler hale geldi.