Ark Investment, Grayscale Ethereum Trust’a 20 milyon dolar bahşiş veriyor

Ark Investment, Grayscale Ethereum Trust’a 20 milyon dolar bahşiş veriyor

- in Kripto Para Haberleri
18
0

Cathie Wood’s Ark Investment, Grayscale’in Q1 için Ethereum Trust’ta 639.069 hisseye sahip olduğunu bildirdi – şu anda bugünün fiyatlarında yaklaşık 20.9 milyon dolar değerinde.

Ark’ın Ethereum’a yaptığı büyük yatırım haberi, Ethereum ve DeFi destekçileri tarafından bir yükseliş işareti olarak görüldü. Mythos Capital kurucusu ve Bankless yazarı Ryan Adams vurgulanmış gelişimi ne kadar önemli gördü:

“Kurumların asla ETH almayacağını söylediğini hatırlıyor musun? Bu varlığı küçümsemeye devam ediyorlar. ETH PARADIR. “

Eter boğalar, risk sermayesi şirketi Framework Ventures’ın kurucu ortağı Vance Spencer ile son zamanlarda belirgin şekilde daha güvenli bir şekilde büyüyor. tweet atma bugün erken saatlerde:

“Kripto’nun baskın anlatı olarak BTC olmadan hayatta kalmaya yetecek kadar güçlü olamayacağı birçok kez oldu. Artık durumun bu olduğuna inanmıyorum. Rejim değişikliği geliyor. “

Cointelegraph, 5 Mayıs’ta kurumsal yöneticilerin Nisan sonunda 30,2 milyon dolar değerinde Ethereum satın aldığını ve toplam varlıklarını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13,9 milyar dolara çıkardığını bildirdi.

ETH alımıyla ilgili heyecana rağmen, Ark’ın bu ayın başlarında SEC ile yaptığı Q1 dosyalama, firmanın portföyünün hala Bitcoin’in lehine ağır bir şekilde eğildiğini gösteriyor. Ark, Grayscale’in Bitcoin Trust’ta bugün itibariyle 298 milyon dolardan fazla değere sahip 8.6 milyon hisseye sahip olduğunu bildirdi.

Bununla birlikte, TradingView’den elde edilen veriler, Grayscale’in ETH Trust’ın, Grayscale’in 2021’deki Bitcoin güvenine kıyasla çok daha kazançlı olduğunu gösteriyor.

Grayscale’in ETH Trust veya ETHE’nin hisse fiyatı bu yıl 4 Ocak’ta 11.70 $ ‘dan bugün itibariyle 32.70 $’ a yükselerek% 179 arttı. Grayscale’in BTC Trust veya GBTC hisse fiyatı, aynı zaman diliminde sadece% 1,7 artarak 4 Ocak’ta 33,80 $ ‘dan bugün yaklaşık 34,38 $’ a yükseldi. GBTC, Bitcoin varlıklarında% 15-20 indirimle işlem görüyor.

Cathie Wood ve Ark Investments, yakın zamanda Elon Musk ve Tesla tarafından ifade edilen çevresel endişeleri paylaşmıyor.

Ark, firma tarafından yayınlanan 17 Mayıs haber bülteninde, Elon Musk’ın konuyla ilgili araştırmasını ne kadar iyi yaptığını sorguladı ve “Tesla’nın kararı, özel sermaye şirketi Greenidge’in Bitcoin madenciliği için bir kömür santralini canlandırma planları tarafından tetiklenmiş gibi görünüyor. ”

Firma, Greenidge’in sadece tesisinin doğal gazla çalıştırıldığını ve şebekeyi beslediğini değil, aynı zamanda emisyonları dengelemek için karbon kredisi satın aldığını da vurguladı:

“Bize göre, Bitcoin’in enerji tüketimiyle ilgili endişeler yanlış yönlendirilmiş. Konsensüs düşüncesinin aksine, Bitcoin madenciliğinin etkisinin çevre için net bir pozitif olabileceğine inanıyoruz. “

18 Mayıs’taki haber kuruluşu Bazinga’ya göre Ark, kısa bir süre önce Ark Innovation ETF ve ARK Next Generation Internet ETF aracılığıyla 259.897 Coinbase hissesi daha ekledi – bugünün fiyatı yaklaşık 241 dolar olan 62 milyon dolardan fazla değerde.